Nowy przyszpitalny parking?

Do 19 września można głosować w tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Jastrzębie-Zdrój zgłosiło aż cztery projekty.

fot. archiwum

Jak to działa? Podobnie jak budżety obywatelskie w gminach. W kasie województwa śląskiego określana jest pula środków, o wydatkowaniu której decydują mieszkańcy. To narzędzie dające mieszkańcom Śląska realny wpływ na ich otoczenie i realizowane inwestycje. Same pomysły również zgłaszają mieszkańcy.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy województwa. Każdy ma do dyspozycji od 1 do 3 głosów na zadanie ekologiczne i od 1 do 3 na zadania podregionalne. Głosowanie odbywa się online.

W puli są aż cztery projekty jastrzębskie:

  • „Hokej – moja pasja” – warsztaty hokeja na lodzie dla dzieci
  • Budowa przyszpitalnego parkingu wraz z naprawą drogi dojazdowej
  • Volleyland – Śląskie: Od BAJTLA do OLDBOJA – REGIO Mistrzostwa
  • Rowerowa Pierwsza Pomoc – plenerowe stacje naprawcze w każdej gminie Subregionu Zachodniego

(źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Nowy przyszpitalny parking?”

  1. Parking przy szpitalu powinien być darmowy do 2h jak to ma miejsce przy urzędzie miasta. Jak człowiek ma coś załatwić w ciągu 30 minut jak wejście do szpitala trwa z 15 minut

  2. Parking pod WSS nr 2 za pieniądze podatnika !!. Kasują za wjazd, kasują od personelu to przychody są. Ale ta kasa już jest zagospodarowana więc trzeba coś wyszarpać za darmo !!. A parking za 2-3 lata będzie taki jak ten obecny bo obsługa techniczna nic nie robi. Nawet dziur nie umieją porządnie załatać.
    Ani złotówki naszych pieniędzy na ten cel !!!

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?