Nowy wiadukt? Zaczęli już palować!

„Mimo zimowej aury nieprzerwanie trwa budowa nowego ronda i wiaduktu na alei Piłsudskiego. Aktualnie wykonawca jest na etapie palowania terenu pod konstrukcję nowego wiaduktu” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Nowy wiadukt stanie na aż 344 palach. Właśnie rozpoczęły się roboty z tym związane. Obecnie w ziemię zostało wbitych blisko 100 pal. W połowie stycznia palownica zostanie przestawiona, by rozpocząć palowanie pod przyczółkiem od strony zachodniej. Jednocześnie wykonywane są roboty brukarskie przy pracach związanych z budową chodnika i ścieżek rowerowych” – dowiadujemy się.

Równolegle budowane jest rondo turbinowe, które połączy aleję Piłsudskiego z ulicami Północną i Graniczną.

„Część północna ronda jest na ukończeniu. Planowane są roboty bitumiczne na nowo budowanym rondzie przy układaniu warstwy wiążącej” – mówi Jarosław Piechoczek, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury komunalnej i inwestycji.

Po wykonaniu tych robót nastąpi zmiana organizacji ruchu i będzie możliwy ruch kołowy przez ulicę Północną. Ma to nastąpić w okolicach drugiej połowy marca. Uzależnione jest to od warunków atmosferycznych.

Wraz z budową ronda, wszystkie drogi najazdowe uzyskają nową nawierzchnię (łącznie 600 metrów ), a także wyposażone zostaną w przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

Koszt przebudowy wiaduktu to niemal 18 milionów 370 tysięcy złotych, jednak tylko połowa tej kwoty wydana zostanie z budżetu miasta. Druga część zostanie pokryta przez Fundusz Dróg Samorządowych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Nie mogę sie doczekac konca Pani Hetman , najwiekszej nieudacznicy w historii tego miasta, pani narcyzm, mowa trawa i totalny brak szacunku dla ludzi zemsci sie szybko na pani.

 2. ,,Mimo zimowej aury nieprzerwanie trwa budowa nowego ronda i wiaduktu na alei Piłsudskiego” nie wiem czy to mamy uznać za cud. Zima jest stałą cykliczną porą roku więc nie wiem skąd ten entuzjazm. Przy 3 letnim okresie budowy i bliskości urzędników odpowiedzialnych za terminową realizację ( z okna widzą plac budowy bez opuszczania pomieszczeń biurowych) trzeba mieć mistrza świata w niedołęstwu aby powstały jakieś opóźnienia.

 3. Wiadukt w Czechowicach-Dziedzicach na ruchliwej 2 pasmowej 2 jezdniowej drodze tylko z małymi ograniczeniami ruchu podczas robot oddano po 3 miesiącach prac.
  Na naszej wsi kładkę nad nieistniejącym torowiskiem z prawie zerowym ruchem w porównaniu z wyżej wymienionym miejscem będą robić z 3-5 lat o ile nie dłużnej znając reali i poślizgi wywołane klęska ogromnej zimy.

  Hetmanka wiem że mało rozmawiasz z mężem ale pogadaj z nim niech cię weźmie do swojego wozu z kogutem TAXI załóż maseczkę i gogle żeby cię nikt nie rozpoznał bo nam wstyd przynosisz. I pojeździj po okolicznych miastach. Zobacz jak miasta powinny wyglądać i być zarządzane przez włodarzy.
  P.S. Omijaj Wodzisław bo tych doradców mamy pełny magistrat.

  1. Rozumiem, że tamten wiadukt powstawał również na szkodach górniczych, a pod spodem zachowano skrajnie sla ruchu kolejowego? Już nie wspomnę o długości i uwarunkowaniach terenowych. Zwykły hejt bez merytorycznej treści…

  2. A w Chinach na 6-cio pasmowej drodze zbudowano most długości 300 m i wysokości 50m w 2 miesiące, co tam Czechowice, aleś chłopie zahejtował nie znając warunków budowy i zakresu tej inwestycji. Stało to długo – żle, roboty ruszyły – tragedia, jeszcze gorzej.

  3. Rozumiecie że wyskakują z tym wiaduktem jak z latarką na słońce! Utopione potężne kwoty. A wystarczyło zasypać kamieniem z kopalni tak jak zrobiono nasypy na DGP. A obstawiam że JSW dała by kamień za darmo pod warunkiem jego odbioru we własnym zakresie albo szwindel z biznesmenem od kamienia ale to inna bajka.
   Kolei pasażerskiej w naszej wsi nigdy nie będzie a o ile by już była to na pewno nie w tym miejscu.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry