O półfinał powalczą w “Kurniku”

Kadeci Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla (fot. Facebook / Akademia JW)

Siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla po zdobyciu mistrzostwa Śląska kadetów (rocznik 2004 i młodsi) przystąpią niebawem do rywalizacji ogólnopolskiej. Podopieczni trenera Marcina Polowczyka w czwartek poznali rywali w fazie ćwierćfinału mistrzostw kraju. Co istotne, “pomarańczowi” będą gospodarzami jednego z ośmiu turniejów w tej zaplanowanej na 18-21 marca rundzie zmagań.

Nasi kadeci podejmą w Hali Sportowej w Szerokiej Błyskawicę Szczecin, Skrę Bełchatów, Wybickiego Kielce, Metro Warszawa i Jedynkę Poznań. W podgrupie pierwszej siatkarze Akademii Talentów będą walczyć ze Skrą i Błyskawicą. Do półfinałów Mistrzostw Polski Kadetów awansują dwie najlepsze drużyny turnieju, który odbędzie się w odnowionym niedawno popularnym “Kurniku”.

Pozostałe siedem turniejów ćwierćfinałowych rozgrywane będą w tym samym terminie w Warszawie, Poznaniu, Tomaszowie Mazowieckim, Rzeszowie, Kędzierzynie-Koźlu, Gdańsku i Bydgoszczy. Uzupełnijmy, że we wcześniejszych Mistrzostwach Śląska Kadetów Jastrzębski Węgiel wywalczył złoto i srebro, jednakże do zmagań ogólnopolskich awansować mógł tylko jeden zespół danego klubu. W związku z powyższym “dwójka” Akademii Talentów mimo zdobycia wicemistrzostwa regionu nie może uczestniczyć w ćwierćfinałach.

Przy tej okazji warto dodać, że już w tę sobotę do walki o półfinał mistrzostw kraju przystąpią juniorzy Jastrzębskiego Węgla, którzy trafili do grupy czwartej rywalizującej w dalekich Suwałkach.

Źródło: PZPS.

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny