O ułamek sekundy od legendy!

Młoda ekipa TL Athletics ma za sobą pierwszy start w sezonie 2022. W miniony weekend podopieczni Jakuba Staśkiewicza wystąpili w Mityngu Otwarcia Sezonu Halowego w czeskiej Ostrawie, bijąc dwa klubowe rekordy. Na szczególne uznanie zasługuje wyczyn Kamila Przybyły, który w biegu na 1000 m zanotował wybitny czas 2:38.67. To czas gorszy o zaledwie… 0.89 s od absolutnego halowego rekordu KB MOSiR ustanowionego przez legendarnego Tadeusza Siegmunda ćwierć wieku temu!

Kamil Przybyła wygrał rywalizację na 1000 m wśród mężczyzn do lat osiemnastu, zdecydowanie pokonując zawodników Olympa Praga i SSK Vitkovice. Czwarte miejsce w tej rywalizacji zajął kolejny jastrzębianin Piotr Wala (2:52.31). Jak informuje klub, czas uzyskany przez Przybyłę to nowy klubowy rekord w kategoriach U18 i U20.

Drugi z rekordów klubowych pobił Łukasz Urbanek, który na dystansie 150 m osiągnął rezultat 17.18 s., zajmując ostatecznie dziewiątą pozycję. Pod kątem klasyfikacji lepszy wynik zawodnik z Kończyc osiągnął na dystansie 60 m, gdzie ostatecznie z czasem 7.10 s wywalczył trzecią pozycję, ustępując jedynie rywalom z Brna i Bratysławy.

Obok trzech wymienionych zawodników nasz klub w Ostrawie reprezentowała też debiutująca wśród juniorek Martyna Metlak, dzielnie rywalizując na dystansie 60 m (czas eliminacji – 8.37 s).

Źródło: tlathletics.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.