Od 1 marca bezpłatna komunikacja

fot. archiwum

Międzygminny Związek Komunikacyjny od 1 marca wprowadza bezpłatną komunikację autobusową dla osób przybyłych do naszego kraju z terenów objętych działaniami wojennymi. „Taką decyzję podjęli jednogłośnie prezydenci, burmistrzowie i wójtowie gmin członkowskich MZK. Jesteśmy solidarni z narodem Ukraińskim i także w ten sposób chcemy im to okazać” – mówi Roman Foksowicz, przewodniczący Zarządu MZK.

„Prawo do bezpłatnej komunikacji na wszystkich liniach MZK dotyczy obywateli Ukrainy, którzy posiadają zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP lub odcisk stempla Straży Granicznej RP w dokumencie podróży. Bezpłatna komunikacja obejmuje więc Ukraińców, którzy przekroczyli granicę od 24 lutego 2022 roku, w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy. Obywateli tego kraju przybywających w Polsce od dłuższego czasu, przed inwazją rosyjską, dotyczą standardowe zasady podróżowania. Komunikacja bezpłatna ich nie obowiązuje – informuje MZK. (źródło: MZK Jastrzębie)

 1. Pewnie za darmo 500 plus dają im z miodu dostaną kasę dostaną obywatelstwo polskie dostaną mieszkanie pracę.do lekarzy odrazu wchodzą a ty z dzieckiem wizyta za 2 lata.naszym kosztem wszystko dużo za dużo otrzymują.a zaraz braknie pieniędzy na wszystko bo oni nawet jak wojna się skonczy to do domu nie wrócą.a jeszcze więcej zarobią niż polak

 2. Panie Robercie proszę mi wskazać Ewangelię z której wynika ordo caritatis. Bo z opowieści o Samarytaninie wynika coś zgoła przeciwnego, gdyż Samarytanie byli w pogardzie u Żydów ( z Judei). Zgodnie z Pana teorią Samarytanin powinien przejść obojętnie koło rannego Żyda, gdyż w Samarii pod okupacją rzymską zapewne było wielu innych krajanów w potrzebie. A co do przyjęcia Ukraińców pod dach – rozumiem że zgodnie z ordo caritatis przyjął już Pan pod dach bezdomnego Polaka? Póki co wspieram Ukraińców pieniądzmi, przeznaczając na uchodźców ( np na PAH) 10 % mojej wypłaty, choć pewnie trzeba będzie więcej.

  1. Dalej czlowieku nie rozumiesz… nikt nie twierdzi, że nie należy pomagać.
   I w przypowieści nie przyjął Samarytanina “pod dach”. Udzielił pomocy doraźnej. Kropka.
   Chcesz pomagać, pomagaj. Ale nie należy tym się chwalić. 😎
   A wpłacanie na konto Ochojskiej… no cóż. To twoje pieniądze…

   1. Jeśli wolisz może być Caritas. Mi to akurat różnicy nie robi. Chwalenie się nie było moim celem, bynajmniej nie podałem kwoty. Nie mam za bardzo możliwości lokalowych to pomagam materialnie. Ty jak zwykle szukasz dziury w całym. Ale jak ktoś całe dnie ogląda filmiki putinowskich trolli to potem takie rezultaty.

    1. “filmiki putinowskich trolli” – 😩
     Napisz jeszcze o ruskich onucach…
     Ludzie zrozumcie, że współczesne media to propaganda. Trzeba mieć wiedzę i dużo rozsadku, aby wyłowić opary prawdy z zalewu dezonformacji. Tu, wbrew pozorom, nie ma złych i dobrych (jedynie współczucie dla wyganianych z Ukrainy kobiet z dziećmi). Dopiero po jakimś czasie rozentuzjamowani Polacy zrozumieją, jak są urabiani…
     Jak zwykle po szkodzie. A i to niekoniecznie, bo ołtarzyk telewizyjny im wszystko wytłumaczy…

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?