Od czerwca rowery miejskie w Jastrzębiu?

fot. pixabay

„Zwracam się z apelem do Pani Prezydent o jak najszybsze uruchomienie rowerów miejskich w Jastrzębiu-Zdroju. Sąsiednie gminy zarówno w roku ubiegłym, jak i w obecnym, uruchomiły bądź w najbliższym czasie uruchomią taką usługę. Tylko nasze miasto po raz kolejny jest w tym względzie czarną owcą regionu. Jest to o tyle dziwne, że rowery cieszyły się o wiele większym zainteresowaniem u nas niż np. w sąsiednim Rybniku. Natomiast Pani osobiście często chwaliła się zarówno tą inicjatywą, jak i Żelaznym Szlakiem Rowerowym. Mając na uwadze te wszystkie względy, jeszcze raz nalegam, aby możliwość korzystania z rowerów miejskich została jak najszybciej uruchomiona. Mieszkańcy miasta nie są w żaden sposób gorsi czy głupsi, by nie móc z nich korzystać nawet w obecnej sytuacji” – apel tej treści pojawił się niedawno na stronie – AVAAZ.ORG Petycje Obywatelskie. Zobacz>>>

Co na to jastrzębski magistrat?

„Apel ten jest zupełnie bezzasadny. Jego inicjator nawet nas nie zapytał o tę kwestię i uruchomił petycję. A przecież odpowiadamy mieszkańcom na każde nurtujące ich pytanie, chociażby za pomocą profilu miejskiego na FB. Apel wprowadza jastrzębian w błąd. Mam wrażenie, że petycja służy jej inicjatorowi jedynie do zaistnienia w przestrzeni publicznej. Demokracja daje prawo wypowiedzi każdemu, ale wykorzystywanie tego narzędzia do szerzenia nieprawdziwych informacji jest karygodne” – zauważa Izabela Grela, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej.

Czy w naszym mieście w tym roku pojawią się miejskie rowery?

„Miasto Jastrzębie-Zdrój będzie miało system rowerów miejskich. Będzie jeszcze bardziej rozbudowany niż poprzednio. Do dyspozycji mieszkańców będą 82 rowery i 34 stacje. System będzie dwuletni. Uruchomiony zostanie najprawdopodobniej z początkiem czerwca i będzie funkcjonował do końca listopada 2022 roku z przerwą na okres zimowy. Dla porównania dwa lata temu mieszkańcy mogli korzystać z 61 rowerów i 20 stacji. W obecnej chwili kończymy procedurę przetargową. Po zawarciu umowy z wykonawcą podamy więcej szczegółów” – dowiadujemy się.

  1. “narzędzia do szerzenia nieprawdziwych informacji jest karygodne”

    Narzedzie do szerzenia wiarygodnych informacji, tj biuletyn informacji publicznej UM, nie mowi o jakimkolwiek przetargu na rowery.
    Czyzby ten odbywal sie pod stolem?

    1. N dalsze? jak dalekie? Z pod Supersamu na Wrocławską to dla ciebie daleka trasa?
      Rower to rower, hulajnoga to prawie rower ale bez napędu mechanicznego (nie pisze o elektrycznych) więc elektryczny rower powinien być na jakieś sensowne uprawnienia. Zresztą zwykły rower dla ludzi tylko pełnoletnich to tez paranoja. Niby może jechać a przepisów “ZERO”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny