Od czerwca rowery miejskie w Jastrzębiu?

fot. pixabay

„Zwracam się z apelem do Pani Prezydent o jak najszybsze uruchomienie rowerów miejskich w Jastrzębiu-Zdroju. Sąsiednie gminy zarówno w roku ubiegłym, jak i w obecnym, uruchomiły bądź w najbliższym czasie uruchomią taką usługę. Tylko nasze miasto po raz kolejny jest w tym względzie czarną owcą regionu. Jest to o tyle dziwne, że rowery cieszyły się o wiele większym zainteresowaniem u nas niż np. w sąsiednim Rybniku. Natomiast Pani osobiście często chwaliła się zarówno tą inicjatywą, jak i Żelaznym Szlakiem Rowerowym. Mając na uwadze te wszystkie względy, jeszcze raz nalegam, aby możliwość korzystania z rowerów miejskich została jak najszybciej uruchomiona. Mieszkańcy miasta nie są w żaden sposób gorsi czy głupsi, by nie móc z nich korzystać nawet w obecnej sytuacji” – apel tej treści pojawił się niedawno na stronie – AVAAZ.ORG Petycje Obywatelskie. Zobacz>>>

Co na to jastrzębski magistrat?

„Apel ten jest zupełnie bezzasadny. Jego inicjator nawet nas nie zapytał o tę kwestię i uruchomił petycję. A przecież odpowiadamy mieszkańcom na każde nurtujące ich pytanie, chociażby za pomocą profilu miejskiego na FB. Apel wprowadza jastrzębian w błąd. Mam wrażenie, że petycja służy jej inicjatorowi jedynie do zaistnienia w przestrzeni publicznej. Demokracja daje prawo wypowiedzi każdemu, ale wykorzystywanie tego narzędzia do szerzenia nieprawdziwych informacji jest karygodne” – zauważa Izabela Grela, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej.

Czy w naszym mieście w tym roku pojawią się miejskie rowery?

„Miasto Jastrzębie-Zdrój będzie miało system rowerów miejskich. Będzie jeszcze bardziej rozbudowany niż poprzednio. Do dyspozycji mieszkańców będą 82 rowery i 34 stacje. System będzie dwuletni. Uruchomiony zostanie najprawdopodobniej z początkiem czerwca i będzie funkcjonował do końca listopada 2022 roku z przerwą na okres zimowy. Dla porównania dwa lata temu mieszkańcy mogli korzystać z 61 rowerów i 20 stacji. W obecnej chwili kończymy procedurę przetargową. Po zawarciu umowy z wykonawcą podamy więcej szczegółów” – dowiadujemy się.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?