Odrobili zadanie domowe

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie bez większych problemów (ale i “fajerwerków”) pokonali w niedzielny wieczór outsidera z Sosnowca. Rezultat 4:2 (0:0, 4:0, 0:2) uzyskany w starciu z przedostatnią drużyną nie może jednak radować kibiców, w związku z czym pozostaje nam się cieszyć głównie z pięknych bramek, jakie tego dnia zapisali na swoje konta Zackary Phillips (tradycyjnie spokojnie przymierzył tam, gdzie chciał i nie dał szans golkiperowi gości) i Marek Hovorka (piękne uderzenie w okienko z ostrego kąta).

Podobnie jak w poprzednich – wrześniowym (7:2) i październikowym (6:1) – meczach z Zagłębiem o zwycięstwie JKH GKS zadecydowała druga tercja, w której Michał Czernik skapitulował cztery razy. Nie można wykluczyć, że rozpoczęcie ostrzału już w 22. sekundzie tej partii było efektem rozmów w szatni, bowiem pierwsza tercja w naszym wykonaniu pozostawiała wiele do życzenia. Z kolei w trzeciej nad wyraz uspokojeni jastrzębianie niepotrzebnie dali się dwukrotnie skontrować i tym samym “zepsuli” sobie wynik.

Dodajmy, że w meczu z Zagłębiem Sosnowiec nie wystąpił Maciej Urbanowicz, który w piątek doznał urazu dłoni. Przerwa “Urbana” może potrwać nawet dwa miesiące.

22 listopada 2020, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (0:0, 4:0, 0:2)
1:0 Rac (Bryk, Kasperlik) 20:22
2:0 Phillips (R. Nalewajka, Wróbel) 24:07
3:0 Phillips (Hovorka) 35:04
4:0 Hovorka (Phillips, Klimiczek) 37:18
4:1 Bernacki (Smal, Khoperia) 54:40 4/4
4:2 Nikiforow (Baszyrow, Luszniak) 55:15 4/4

JKH GKS Jastrzębie: Marek – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Kostek, Wróbel, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys – Michałowski, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk.