Odśnieżanie? Prezydent wezwała pracowników…

Z komentarzy naszych Czytelników wyłania się raczej smutny obrazek, że Jastrzębie-Zdrój nie przygotowało się na kolejny atak zimy, a internauci wskazują na kolejne ulice i chodniki, które przegrały nierówną walkę z żywiołem. Ich zdaniem nie zostały w ogóle odśnieżone lub z dużym opóźnieniem. Czy magistrat zgadza się z tak postawioną tezą? Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie.

fot. Marek Wróbel (materiał ilustrujący)

„Pomimo tego, że służby pracują na bieżąco, naszym zdaniem miasto Jastrzębie-Zdrój nie jest wystarczająco dobrze odśnieżone. Dziś rano prezydent wezwała pracowników odpowiedzialnych za koordynowanie akcji zima i nakazała im optymalizację działań poprawiających stan dróg i chodników. O godzinie 14.00 rozpocznie się spotkanie z przedstawicielami ośmiu firm, które podpisały umowę z miastem na odśnieżanie” – poinformowała Izabela Grela, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej.

„Dodam, że w sumie do utrzymania mamy 642 km dróg, chodników, parkingów i deptaków o łącznej powierzchni ponad 2,5 mln metrów kwadratowych powierzchni. Do dzisiaj w ramach akcji zima zużyliśmy 2 tysiące 55 ton soli. A także 23 tysiące litrów solanki i dodatkowo jeszcze 1354 tony piasku. Zaś w samym styczniu na zimowe utrzymanie wydaliśmy 251 tysięcy złotych” – pada także w odpowiedzi.

 1. Skoro osiem firm nie daje rady to jaki problem zatrudnić kolejne, a choćby i dwa razy tyle ?!?. Przecież kasy na akcję jest tyle że możecie do września odśnieżać.

 2. Do tych wszystkich mądrali siedzących przed komputerami i tylko krytykujących. Popatrzcie co się dzieje w innych miastach a nawet w innych krajach. Przyszedł atak śnieżycy jakich nie było od lat. Jeżeli sypie przez kilka dni to nikt nie jest wstanie utrzymać przejezdnych wszystkich dróg. Nawet bardziej rozwinięte od Polski kraje nie radzą sobie z tym problemem. Proponuję aby jeden z drugim krytykantem wyszedł na śnieżyce i odśnieżył tylko chodnik przed domem lub blokiem. Będziemy mogli też się z niego pośmiać jaki to niedołęga.

  1. Jaki atak śnieżycy 20 cm śniegu i nieudacznicy nie dają rady,sypało kilka dni?-nie ośmieszaj się, co mnie obchodzą inne miasta czy kraje ja podatek płacę w Jastrzębiu i niech hrabianka wreszcie wyjdzie z bunkra

   1. To że z UM Je-bie nie da się skontaktować to jedno bo zabunkrowani i odcięci od świata, ale człowieku, wstrzymaj konie i zastanów się co piszesz. Czy w ogóle wiesz jaka była sytuacja w poniedziałek.
    Gdzie tam było 20 cm? tego było ledwie jakieś 10 cm, tylko że nie śniegu a pełen zestaw: najpierw przy -5 spadł DESZCZ dosłownie deszcz przy takiej temperaturze, jak bym nie wyszedł o 1 w nocy to bym nie uwierzył że takie coś może się stać. Efekt prosty, wszystka sól zmyta. Potem spadł lodowy deszcz, (taki grad ale grubości do 3mm) i tego napadało ze 4 cm. To wszystko oczywiście przymarzło do chodników bo soli już nie było. Chodnik który normalnie robi się łopatą do śniegu w 15 min teraz trzeba było robić łopatą do piasku a i tak nie dało się przedrzeć w godzinę. Rano dopadało jeszcze jakieś 5 cm śniegu. Teraz wytłumacz mi czego oczekujesz? Może obrazisz się na pogodę, że tak skrajne warunki potrafią się przeplatać?
    Mamy klimat “umiarkowany” z którego wynika że w dobie globalnego ocieplenia jest lokalnie oziębienie (tak jak w lecie wmawiali nam, że mamy suszę która nie wyklucza lokalnych podtopień [tak było w gazetce napisane – chyba jastrząb ale już nie pamiętam] …. przez co mieliśmy miasto zarośnięte jak dżungla tropikalna z powodu nadmiaru deszczu i braku koszeń).
    Krytykować łatwo, ale pracować to nie ma komu, bo w sumie kto zdrowy na umyśle by chciał zarobić te 2k za kilkanaście dni po 14h odśnieżania jak można siedzieć przed komputerkiem na bezrobotnym/emeryturce/rencie/zasiłku i szukać sposobności do marudzenia.

    P.S. Co robi w artykule zdjęcie ze spółdzielni GSM? zamiast np. z terenów miasta? czyżby nie dało się zrobić zdjęcia kogoś odśnieżającego miejskie chodniki ….. no tak, racja …. nie dało….

  2. Biedny emerycie oderwij się od telewizyjnej prawdy propagandowej. Przejedź się do ościennych miast a zobaczysz, że tam śnieżyca nie dotarła albo po prostu dają radę z akcją zima. Tylko w Jastrzębiu jest jak zawsze. Ale to nie wina figury tylko tych co na nią głosowali.

 3. A co do tego mają pracownicy. Pani Prezydent powinna wezwać swoich zastępców i naczelnika wydziału odpowiedzialnego za odśnieżanie ale nie wczoraj tylko przed pierwszymi opadami-chyba w ramach swoich obowiązków może znaleźć 5 minut czasu aby zapoznać się z prognozami pogody. Tysiące telefonów wykonanych do straży miejskiej od 2 m-cy z interwencjami w sprawie braku odśnieżania nic nie dało. Aż miło poczytać jak po 2 m-cach Pani Prezydent się przebudziła-może warto sprawdzić książkę zgłoszeń w straży miejskiej to niektórym może otworzą się oczy i nie wymaga opuszczania budynku urzędu.

 4. Przy pierwszym ataku zimy w styczniu służby drogowe chyba chyba po raz pierwszy nie były zaskoczone. Pługi śnieżne jeździły nawet jak już było odśnieżone, chyba chcieli wyrobić normę…no i przeliczyli się! Nikt nie przypuszczał, że zima może trwać tak długo, no i teraz jest problem. Na głównych drogach błoto śniegowe, a na uliczkach osiedlowych np. w dzielnicy Zdrój, to ludziska radźcie sobie sami, w końcu taki mamy klimat! Pozdrowienia dla odpowiedzialnym za taki stan w UM!

 5. Kazdy kto rozbije auto czy zwichnie nogę lub dozna jakiegoś uszczerbku powinien kierować pozew cywilny wobec tej kobiety która nie radzi sobie z niczym a tak nawiasem to pora ją odwołać w drodze referendum radni powinni liczyć szable i zacząć procedurę która uchroni nasze miasto przed zniszczeniem.

  1. Uważaj aby ciebie nie odwołali z swojego stanowiska. Bo głupiec widać z ciebie wielki. To bierz łopatę i odśnieżaj zrobisz jakiś dobry uczynek niedojdo a nie głupoty pisać tu.

 6. Wielu mieszkańców zapomniało, że chodnik przed posesją muszą odśnieżać we własnym zakresie. Przydają się upomnienia a potem mandaty.

 7. odsniezanie jest w jastrzebiu wyjatkowo dobre ale co ma do tego prezydent zreszta wlasciwe sluzby spisuja sie i wiosna i latem oczywiscie sa detale np bez soli zima przypominam ze zimy nie bylo od kilkunastu lat a co do zieleni to pomysl o lakach z np rumiankiem jest dobry a z drzew lipy sa piekne i pachnace czy mozne je posadzic tzn czy sa szkolki

  1. cyt.”odsniezanie jest w jastrzebiu wyjatkowo dobre”… Ty to gościu z Rybnika piszesz ?. Powiedz by Ci zwiększyli dawkę bo obecna jest stanowczo za mała.

 8. Niech SM jeździ i kara właściclei prywatnych posesji że przed domemm nie odśnieżone i człowiek przechodzi i moze sobie krzywdę zrobić.

  1. 251 tys. wydano w styczniu, aż tyle szok!!! Rzecznik prasowy miasta Poznań dziennie wydaje na odśnieżanie 500 tys. zl a my za cały miesiąc 251 szok!!! Będzie premia za oszczędności.

   1. Jastrzębianin 1

    Głupich nie sieją ale ciebie to chyba znaleźli w kapuście. Skąd masz takie dane? A druga sprawa ,nie porównuj Jastrzębia z Poznaniem.

    1. Jastrzębie ma 642km dróg – Poznań 870km. Jastrzębie na odśnieżanie ma przeznaczyć 3mln – Poznań 23mln. Wnioski proszę wyciągnąć samemu.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny