“Ogromny problem na tym skrzyżowaniu”

„W związku z licznymi pytaniami mieszkańców oraz użytkowników dróg korzystających ze skrzyżowania ulic Cicha-Podhalańska-Graniczna, proszę o jego przebudowę w celu poprawy bezpieczeństwa przejazdu samochodów” – apeluje radny Janusz Toborowicz w swojej ostatniej interpelacji.

fot. pixabay

„Zwiększony ruch samochodów od strony ulic Cicha oraz Podhalańska, związany z przebudową głównej arterii al. J. Piłsudskiego, spowodował dla wielu użytkowników dróg ogromny problem z poruszaniem się na tym skrzyżowaniu. Mimo oznakowania, kierowcy niejednokrotnie wymuszają swój przejazd, co wiąże się dużym prawdopodobieństwem zwiększenia liczby kolizji drogowych” – dowiadujemy się.

Jak zauważa miejski rajca, jedną z przyczyn takich zachowań kierowców, oprócz nieprzestrzegania przepisów, jest nieprawidłowe rozplanowanie tarczy tego skrzyżowania, co sugeruje dowolność interpretacji podczas manewru przejazdu w tym miejscu. „Ważnym elementem, który należy rozpatrzyć, aby poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku, jest również zmiana organizacji ruchu związana z prawem pierwszeństwa przejazdu” – zauważa w pewnym momencie.

„Chcę nadmienić, iż dochodzi tam do licznych, bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Jest zasadne, aby przyspieszyć działania związane z przebudową tego skrzyżowania” – pada na koniec.

 1. Czy szanowni piszący którym skrzyżowanie sprawia problemy chodzili na prawo jazdy? Znają przepisy i znaki? Jeśli nie to może trzeba sobie wszystko przypomnieć i najważniejsze zacząć się do nich stosować. A po Korfantego można jechać wolniej jak komuś szkoda zawieszenia. Jeśli tam będzie “autostrada” to pod tym mostem będą wieczne kraksy. Wtedy te zakłady blacharskie w pobliżu nie ogonią się od roboty.

 2. Nieradny Taborowicz jako mieszkaniec bzia ma problem z dojazdem do wsi?
  Skoro są wymuszenia to posłać tam patrol policji i po problemie. Mandaty się posypią państwo zarobi a pokorni się może nauczą.

  Jak już sprawa skrzyżowań to do jasnej ciasnej wyłączcie sygnalizację priorytetową na skrzyżowaniu Pszczyńska/Aleje w kierunku na Aleje tam jest ruch prawie zerowy.

 3. Problem rozwiąże się za kilka miesięcy kiedy wybudowane zostanie rondo i wiadukt na alei . Miejscowi kierowcy znają alternatywne drogi które można wybrać ale większość kierowców zawsze chce się poruszać jak najkrótszą trasą i to jest zrozumiałe , taka już jest ludzka mentalność . Kiedy zniknie górnictwo , znikną problemy komunikacyjne .

  1. “Kiedy zniknie górnictwo” to te miasto tak szybko jak powstało, tak szybko zniknie. Pozostanie garstka emerytów a i to tylko takich których nie będzie stać na to by stąd uciec.

 4. Nie mam pojęcia dlaczego taki twór tam w ogóle powstał (?) tak jakby nie mogli od razu postawić ronda (a koszt byłby dokładnie taki sam). Trzeba nie lada umysłu by to tak spier….ć.

 5. Szanowni. Korfantego zostawmy w spokoju. Bo kostka i wiadukt świadczą o uzdrowiskowej przeszłości naszego miasta. Postawić tam tablice kto i kiedy to wybudował. Teren uporządkować postawić jakaś lokomotywę ,wozy szopę i skansen gotowy.wycieczki i lekcje o historii miasta tam prowadzić. Do tv film nakręcić… Lub odcinek testowy dla firm wykonujących podwozia do aut. Asfalt to nie wszystko.program edukacyjny p.t.polskie drogi. Ot taka pomyślą…

 6. Najprościej zrobić błyskawicznie rondo czyli zakorkować ul Cichą, Podhalańską i Graniczną , a ruch okrężny przez Cieszyn, Rybnik, Żory może Strumień ☺

 7. Najlepiej zamknąć ul. Korfantego (albo wymienić tę kostkę brukową – tragedia dla samochodów) i objazd przez Bzie, Pawłowice dużo nie stracą.

 8. Może to już najwyższy czas aby Pani Prezydent Anna Hetman i jej zastępcy przyjęli do wiadomości, że cały ruch do miasta od strony Pawłowic odbywa się ul. Korfantego i Cichą a nie wyznaczonym objazdem. Zapraszam naszych włodarzy na zapoznanie się ze stanem bezpieczeństwa na tych ulicach (najlepiej ok. godz. 14 w dzień roboczy)

 9. Mieszkanka Jastrzębie

  Na reszcie kogoś zgłosi problem tego skrzywiona, oby były pieniądze na przebudowe. Budowa ronda rozwiązała by ten problem.

  1. Najlepiej sam się zamknij,jak jezdzom jak idioci wszystkim się spieszy brak uwagi to najlepiej zwalić winę ze skrzyżowanie do dupy, kierowcy a najwięcej ryli myślą że to tor wyscigowy.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny