Olimpijskie sukcesy “Sobieskiego”

Okres lutego i marca każdego roku to czas rozgrywek finałowych wielu olimpiad przedmiotowych. Po raz kolejny to także okres sukcesów uczniów technikum „Sobieskiego”. Sukcesów bez precedensu!

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Uczniowie klas w zawodzie technik mechatronik – Kacper Dalach, Jakub Halfar oraz Mateusz Szulik – nawiązali do chlubnej tradycji szkoły zostając laureatami XLV Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej pod patronatem Akademii Górniczo-Hutniczej.

W rozegranych 25 lutego zawodach finałowych Jakub i Kacper zajęli odpowiednio II i III miejsce w kategorii mechatronika, zaś Mateusz zajął III miejsce w kategorii elektryka. Tym samym uzyskali między innymi prawo do podjęcia studiów na dowolnie wybranym kierunku AGH bez rekrutacji. Sukces tym większy, że odniesiony w rywalizacji z reprezentantami najlepszych szkół technicznych z całej Polski, stanowiących czołową dziesiątkę w rankingu „Perspektyw”.

To niejedyne osiągnięcia wymienionych uczniów. Razem z Adamem Sułkowskim (również kształcącym się w zawodzie technik mechatronik) wystąpią oni w zawodach wojewódzkich XXIV Olimpiady „EUROELEKTRA” z dużymi szansami na awans do zawodów finałowych.

Dodatkowo Jakub Halfar 2 kwietnia wystąpi w zawodach finałowych XLVIII Olimpiady Wiedzy Technicznej, które zostaną rozegrane w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Pozostaje trzymać kciuki za naszych reprezentantów, życząc im osiągnięcia kolejnych sukcesów! Jesteśmy z Was dumni! (źródło: ZS nr 6)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?