On kocha ten sport na Maksa!

Maksymilian Buczak odniósł kolejny sukces w tym miesiącu. Po brązowym medalu Mistrzostw Polski Młodzików w Poznaniu zawodnik Klubu Judo Koka wygrał rywalizację w ramach Turnieju Kwalifikacyjnego do Kadry Wojewódzkiej w swojej kategorii wiekowej, który odbył się w środę w Bielsku-Białej. Podopieczny Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego okazał się najlepszy w kategorii do 42 kg.

Drugi z medali dla Klubu Judo Koka zdobyła piąta zawodniczka wspomnianej imprezy w stolicy Wielkopolski, Anna Kutyła (48 kg). Bardzo dobrze spisała się także Judyta Góra, której w kategorii do 52 kg zabrakło do podium zaledwie jednej wygranej walki (5. miejsce).

W czołowej ósemce zmagań znalazł się także Yann Bujak, który finiszował na siódmej pozycji w mocno obsadzonej kategorii do 60 kg. W tej samej rywalizacji tuż za ósemką znalazł się kolejny jastrzębianin Bartosz Matyja (9. pozycja).

Jak informuje trener Mateusz Klimek, start w Bielsku-Białej był ostatnim występem jego podopiecznych w 2020 roku.

Źródło: Facebook / Klub Judo Koka