Orzeł Moszczenica odprawił Zagłębie!

Fot. Facebook / Orzeł Moszczenica

Młodzicy Orła Moszczenica w ostatnim meczu rozgrywek II ligi wojewódzkiej grupy południowej niespodziewanie pokonali na obiekcie przy ul. Kościelnej triumfatora rozgrywek Zagłębie Sosnowiec 2:1! Wprawdzie rywale od pewnego czasu byli pewni zwycięstwa w lidze, ale sam fakt pokonania przez drużynę trenera Piotra Szwajlika takiej firmy musi robić wrażenie.

Na co dzień nie informujemy o bieżących wynikach grup młodzieżowych (poza najstarszymi juniorami), co wynika z faktu, iż tylko w rozgrywkach piłkarskich w różnych grupach wiekowych nasze miasto reprezentuje kilkanaście zespołów. Dlatego też zwykle skupiamy się na podsumowaniu całego młodzieżowego sezonu, ale… czasem warto zrobić wyjątek. Tym bardziej, jeśli chodzi o wynik godny uwagi osiągnięty przez klub, który od kilku dobrych lat szkoli młodzież, ale (jeszcze) nie powrócił do rywalizacji w seniorach i nie ma okazji pod tym kątem zaprezentować się jastrzębskim kibicom.

Orzeł Moszczenica po raz ostatni zagrał w C klasie w sezonie 2003/2004, natomiast po powrocie do funkcjonowania skupił się na grupach młodzieżowych. Dumą klubu są właśnie młodzicy, którzy grają na drugim szczeblu wojewódzkim (czyli ponad-podokręgowym), rywalizując z tak znanymi ekipami, jak Zagłębie Sosnowiec (wyniki Orła z tą ekipą – 0:2, 2:1), Rekord Bielsko-Biała (3:2, 1:6), GKS Tychy (2:2, 0:1), Lukam 2010 Skoczów (0:2, 0:0) i… GKS Jastrzębie (1:1, 0:0).

Co ciekawe, w kadrze trenerskiej Orła, obok Piotra Szwajlika, są też Damian Zawierucha, Arkadiusz Syrek i Sylwester Pawliczek.

1. Zagłębie Sosnowiec
2. Rekord Bielsko-Biała
3. APN GKS Tychy
4. Lukam Skoczów
5. Orzeł Moszczenica
6. GKS Jastrzębie
10
10
10
10
10
10
24
14
14
12
10
9
23:8
19:20
18:16
11:15
9:17
12:16

Kadra młodzików Orła Moszczenica: Wygrabek, Cisek, Puchała, Brzóścik, Tonasko, Sochański, Ziółkowski, Kamiński, Pietrzyk, Kęska, Sosna, Gawełczyk, Rodziewicz, Ratomski, Bluck, Brzychcy, Abrachamczyk, Starzykowski, Witański, Tymich.

Źródło: Facebook / UKS Orzeł Moszczenica, Śląski ZPN

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny