Osadzeni o czeskiej literaturze

Dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Jastrzębiu-Zdroju skazani z tutejszej jednostki mieli okazję ponownie wysłuchać audycji poświęconej literaturze.

fot. pixabay

Kolejna odsłona „Dyskusyjnego Klubu Książki” poświęcona została literaturze czeskiej. W świecie kultury przyjęło się, że literatura czeska to wyłącznie humor i dowcip. Czy tak właśnie jest? Dzięki emisji audycji przez zakładowy radiowęzeł, osadzeni z Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju mogli przekonać się o tym na własne uszy.

Specjalnym gościem audycji był Mirosław Śmigielski, tłumacz i założyciel wydawnictwa „Stara Szkoła”, który podczas rozmowy podzielił się ze słuchaczami doświadczeniem z pracy tłumacza oraz opowiedział o problemach translatorskich dotyczących tłumaczenia wyrażeń dialektycznych.

Zaprezentowano także wielu ciekawych czeskich pisarzy. Opowiedziano o popularnych motywach charakteryzujących najbardziej „chodliwe” tytuły, zachęcając tym samym do propagowania czytelnictwa, które odgrywa ważna rolę w procesie socjalizacji, szczególnie w warunkach odbywania kary pozbawienia wolności. (źródło: ZK Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Osadzeni o czeskiej literaturze”

  1. Dżordż Lowerboj

    Jak zwykle, żadne kulturalne wydarzenie nie przejdzie w tej upadającej osadzie górniczej z odzewem mieszkańców.

    Gdyby jakąś nowa pijalnię piwa otworzyć, albo Biedronkę postawić, to jeszcze ujdzie.

    Ale klub dyskusyjny dla górników? Litości…

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry