Osadzeni o czeskiej literaturze

Dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Jastrzębiu-Zdroju skazani z tutejszej jednostki mieli okazję ponownie wysłuchać audycji poświęconej literaturze.

fot. pixabay

Kolejna odsłona „Dyskusyjnego Klubu Książki” poświęcona została literaturze czeskiej. W świecie kultury przyjęło się, że literatura czeska to wyłącznie humor i dowcip. Czy tak właśnie jest? Dzięki emisji audycji przez zakładowy radiowęzeł, osadzeni z Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju mogli przekonać się o tym na własne uszy.

Specjalnym gościem audycji był Mirosław Śmigielski, tłumacz i założyciel wydawnictwa „Stara Szkoła”, który podczas rozmowy podzielił się ze słuchaczami doświadczeniem z pracy tłumacza oraz opowiedział o problemach translatorskich dotyczących tłumaczenia wyrażeń dialektycznych.

Zaprezentowano także wielu ciekawych czeskich pisarzy. Opowiedziano o popularnych motywach charakteryzujących najbardziej „chodliwe” tytuły, zachęcając tym samym do propagowania czytelnictwa, które odgrywa ważna rolę w procesie socjalizacji, szczególnie w warunkach odbywania kary pozbawienia wolności. (źródło: ZK Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Osadzeni o czeskiej literaturze”

  1. Dżordż Lowerboj

    Jak zwykle, żadne kulturalne wydarzenie nie przejdzie w tej upadającej osadzie górniczej z odzewem mieszkańców.

    Gdyby jakąś nowa pijalnię piwa otworzyć, albo Biedronkę postawić, to jeszcze ujdzie.

    Ale klub dyskusyjny dla górników? Litości…

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny