Oto nasz “Człowiek z Żelaza”!

Jastrzębianin Michał Gmyrek ukończył niesamowicie ciężkie i prestiżowe zawody triathlonowe Enea Ironman w Gdyni. Nasz reprezentant przepłynął 3,86 km, następnie przejechał na rowerze 180 km, po czym finiszował maratonem na tradycyjnym dystansie 42,2 km! Całość niezwykłego wyzwania Gmyrek zaliczył w czasie łącznym 15 godzin, 23 minut i 21 sekund.

W klasyfikacji generalnej imprezy triathlonista z Jastrzębia-Zdroju zajął 579. miejsce, zarazem finiszując jako 129. zawodnik w kategorii wiekowej mężczyzn 40-44 lata.

Część pływacką na wodach Zatoki Gdańskiej Michał Gmyrek pokonał w czasie 1:22:20, który był 368. wynikiem open. Z kolei trasę kolarską po Kaszubach jastrzębianin zaliczył z rezultatem 7:43:37 (wynik nr 611), zaś maratońską rozlokowaną na ulicach Gdyni – 5:50:24 (584. miejsce).

– Dziękuję bardzo wszystkim za wsparcie. Marzyłem o zawodach Ironman od 10 lat. Od tego czasu dużo się zmieniło w moim życiu. Nie było łatwo ale dałem radę – podsumował Michał Gmyrek w krótkim wpisie na Facebooku.

Dodajmy, że Michała Gmyrka nasi czytelnicy znają także z niezłych występów w barwach Jastrzębskiego Klubu Karate Kyokushin Kumite.

Rywalizację Enea Ironman w Gdyni wygrał Christopher Pietruczuk ze Szczecinka z czasem 8:52:36.

Źródła: Facebook, wyniki.datasport.pl

Wpisy na temat “Oto nasz “Człowiek z Żelaza”!”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.