Oto najszybsi polscy górnicy!

Paweł Kunina z brązem Mistrzostw Polski Górników; fot. Zawierucha Academy

Nie tylko Jastrzębską Dziesiątką żyli w miniony weekend nasi biegacze. Paweł Kunina i Andrzej Karplewicz wybrali się w niedzielę na 30. edycję Międzynarodowego Biegu Ulicznego w Knurowie, który miał zarazem rangę Mistrzostw Polski Górników na dystansie 10 km. Obaj jastrzębianie okazali się najlepsi w swoich kategoriach wiekowych, a ponadto Kunina zdobył brąz w generalce wśród byłych i obecnych pracowników przemysłu wydobywczego!

Reprezentujący KB Fartlek Paweł Kunina pokonał “dychę” w czasie 36 minut i 41 sekund, finiszując jako jedenasty uczestnik 30. Biegu Ulicznego. Jak informuje trener Damian Zawierucha, jego podopieczny (notabene – starszy o niemal dekadę) pobił tym samym rekord życiowy. Ten rezultat dał jastrzębianinowi – obok wspomnianych medali wśród górników (złoto w 40-54 lat i brąz open) – także triumf w ogólnej klasyfikacji 50-latków.

Drugi z naszych biegaczy Andrzej Karplewicz również spisał się znakomicie. Urodzony w 1961 roku weteran Galopujących Ślimaków pojawił się na mecie ze świetnym czasem 40 minut i 48 sekund, który dał mu 38. miejsce open, srebro w ogólnej kategorii M60, a ponadto złoto w górniczej kategorii 55+ lat.

XXX Bieg Uliczny w Knurowie oraz Mistrzostwa Polski Górników padły łupem Mateusza Mrówki z Radlina, który na co dzień pracuje na KWK Marcel.

Źródła: timekeeper.pl, Facebook / Zawierucha Academy

Wpisy na temat “Oto najszybsi polscy górnicy!”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis