Paczki dla śląskich policjantów. “Trwają na posterunku…”

Śląscy policjanci od kilku tygodni pełnią służbę na granicy Polski i Białorusi. Wielu z nich świąteczny okres spędzi z dala od swoich bliskich – strzegąc terenów przygranicznych, stanowiących jednocześnie granicę Unii Europejskiej i trwając na posterunkach dzień i noc. To bez wątpienia trudna i wymagająca służba, która znacząco różni się od codziennych obowiązków służbowych stróżów prawa. Jednak to właśnie poświęcenie mundurowych strzegących polskiej granicy sprawia, że Polki i Polacy czują się bezpieczniej.

fot. Policja Śląska

Z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna oraz Jego Ekscelencji biskupa sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka przygotowano paczki dla policjantów ze Śląska, którzy wspierają działania służb w ochronie polskich granic. Na początku tygodnia delegacja śląskich funkcjonariuszy i przedstawicieli duchowieństwa odwiedziła policjantów zarówno w miejscach pełnienia służby, jak i zakwaterowania. Przygotowanie ponad 200 paczek było możliwe dzięki pomocy wielu osób, które chciały w ten sposób podziękować stróżom prawa i wyrazić solidarność właśnie teraz, kiedy święta będą dla nich czasem rozłąki z bliskimi.

Wizytujący spotkali się ze śląskimi policjantami pełniącymi służbę i zakwaterowanymi w województwie podlaskim i lubelskim. Komendant przekazał stróżom prawa słowa wsparcia i podziękował za zaangażowanie i wzorowe wykonywanie trudnej służby na granicy. Wdzięczność za służbę na rzecz obrony granic naszego kraju wyraził również ksiądz kanclerz, który jest także policyjnym kapelanem. Wizytujący życzyli mundurowym, aby świąteczny czas spędzony z dala od rodzin i bliskich był czasem bezpiecznym i spokojnym. Słowa podziękowania za gościnność i serdeczne przyjęcie skierowano także do gospodarzy obiektów, w których zakwaterowani są funkcjonariusze. (źródło: Policja Śląska)

Wpisy na temat “Paczki dla śląskich policjantów. “Trwają na posterunku…””

  1. … Jego Ekscelencji…
    Gdzie my żyjemy? Jaki kraj, takie ekscelencje… To już określenie stanowiska biskup nie wystarczy?
    Dla równowagi powinno być : “Szanownego Jaśnie Wielmożnego Komendanta Wojewódzkiego Policji”…
    Tylko wracamy tym mentalnie do średniowiecza… A swoją drogą obecnie chyba ponad połowa młodych kończy jakieś studia (o zgrozo dewaluacji wyższego wykształcenia), więc do prawie co drugiego dorosłego mieszkańca należało by się zwracać per “pani/panie magister” czy “panie inżynierze”. Czasy, kiedy pod Leclerkiem pan “wózkowy” zwracał się do każdego per “panie dyrektorze” już były 🙂

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?