Pamiętaj, żeby po 22.00 ściszyć muzykę!

fot. archiwum

Policjanci otrzymują informacje o zakłócaniu ciszy nocnej niemal każdej nocy. Zgłoszenia te nasilają się zwłaszcza w weekendy, kiedy wiele osób korzysta z wolnych dni. Najczęściej sąsiedzi skarżą się na głośną muzykę i krzyki. Mundurowi interweniują zarówno w wypadku incydentalnych, jak i uporczywych zakłóceń. W obu sytuacjach, osoby naruszające ciszę nocną mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności. Stróże prawa przypominają, że zgodnie z kodeksem wykroczeń, za zakłócenie spoczynku nocnego grozi areszt, ograniczenie wolności lub grzywna. Każda interwencja policji może zakończyć się nawet 500-złotowym mandatem karnym lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

„Pamiętajmy, że za ścianą naszego mieszkania są inni ludzie, którzy mogą być zmęczeni po ciężkiej pracy lub chorzy. Szanujmy się nawzajem, by nie dopuścić do konfliktów sąsiedzkich. Dbajmy o to, by po godzinie 22.00 ściszyć muzykę, zamknąć okno czy poprosić swoich gości o poszanowanie ciszy nocnej. Przypominamy także, że ogłoszenia z informacją o planowanym remoncie lub imprezie, które coraz częściej pojawiają się na klatkach schodowych, nie zwalniają nikogo z odpowiedzialności za ewentualne zakłócenie spoczynku nocnego” – czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Wpisy na temat “Pamiętaj, żeby po 22.00 ściszyć muzykę!”

  1. Moi sąsiedzi,zaczynają imprezy po godzinie 22-ej .Zaczynają spokojnie lecz w miarę upływu czasu zaczynają się krzyki i śpiewy do rana.Ja rozumiem,że są młodzi i chcą się bawić ale słuchanie pijackich śpiewów do godziny 8-ej rano to już lekka przesada

  2. Na pomorskiej mieszkali tacy jedni,co grali disco co drugą sobotę. Wszystkich sąsiadów skłócili ze sobą, policji śmiali się w oczy. Teraz mieszkają w nowym domku i kiedyś to zło do nich wróci.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?