Pandemia to już przeszłość?

fot. pixabay

Ilu zakażonych koronawirusem? W minionym tygodniu w Jastrzębiu-Zdroju zachorowały kolejne 52 osoby (w stosunku do 80 tydzień temu – przyp. aut.). Oznacza to, że w naszym mieście odnotowano łącznie 15 611 przypadków zakażenia koronawirusem. Średnia zachorowań na 10 tysięcy mieszkańców wynosi 0,84. W ostatnim tygodniu na COVID-19 nie zmarł żaden pacjent. Od początku pandemii w Jastrzębiu-Zdroju z powodu koronawirusa śmierć poniosło 296 osób.

Wśród pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej odnotowano dziś, 29 marca, 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem: w kopalni Pniówek i w Ruchu Szczygłowice. Od początku epidemii zainfekowanych zostało 8482 pracowników, wyzdrowiało 8476 osób. Na kwarantannie przebywa 12 pracowników. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój/JSW)

 1. bo twoje komentarze, poglądy, teorie i preferowane „fakty” podawane przez „niezależne” od wszystkich media, książki, filmy i publikacje wpisują się w trend i nasilającą się ostatnio (w związku z napaścią ruskich bandytów na inny kraj) kampanię portali siejące nienawiść, nacjonalizm, ekstremizm i odrzucanie wartości człowieczeństwa, liberalizmu, wolność słowa, wyboru, poglądów i przekonań.
  dałeś się omamić tak samo, jak wielu zdegustowanych klerem chrześcijan jadących swego czasu do państw muzułmańskich wspierających tzw państwo isis. mieli wyprane mózgi i sami nie wiedząc wspierali najbardziej zbrodniczą organizacje od czasów wojen krzyżackich i „zdobywania” kontynentu Ameryki przez szwadrony pokolumbowe.
  Niestety dotyczy to także całości tzw ruchu antyszczepionkowego… nikt nikogo nie zmuszał, (może niektóre firmy w kilku państwach przesadziły, ale to było działanie zwierciadlane dla ruchów anty)
  gdyby nie cała nagonka i podsycane nienawiści takich jak ty komentujących – kto by chciał – by się zaszczepił. reszta nie. ale lepiej pluć, że chipy, że kontrola ludzi, że spisek, pieniądze… tak pieniądze to zawsze gdzieś wyjdą bokiem z wszystkiego, ale przecież ty też możesz pracować w tej korporacji. właścicielem teoretycznie też możesz być. zasada pozytywizmu: żyj, daj żyć, będziesz żyć… daj innym, a będzie ci dane…

  1. Tak, staram się szukać mediów niezależnych. Bo możni tego świata (poprzez ogromne korporacje) kontrolują wszystkie duże i średnie. Dlatego dziennikarzy już prawie nie ma, tylko spikerzy…
   Dalej nie potrafisz zrozumieć, iż mimo że nie popieram rozwiązań siłowych (agresja Putina), to jego decyzja o ataku na cele ukraińskie nie była dziełem przypadku i „szaleństwa” (pomarańczow rewolucja za srebrniki cia i oligarchów, marionetkowi proamerykańscy rządzący, gnębienie ludności na wschodzie U., i ustalenia z globalistami dotyczące nwo).
   Nie znam portali, które sieją nienawiść (no teraz to duże media nienawidzą wszystko to co rosyjskie, bez analizy, tylko propaganda).
   No i to mieszanie pojęć z wrzucaniem do jednego wora. Koduj: nacjonalizm to narodowa myśl – świadomy patriotyzm skupiający się na przeszłych, teraźniejszych i przyszłych pokoleniach. To nie szowinizm, jak na siłę próbują insynuować różnej maści internacjonaliści…
   Dałem się omamić…? Staram się nazywać rzeczy po imieniu. A jeśli już dałem się omamić, to wierze w Boga. Być może zauważyłeś, że staram się do wszystkich odnosić z szacunkiem (polecam wszystkim świetny film, w przekazie, „Spotkanie”).
   Nie znam ludzi z tzw. ruchu antyszczepionkowego. A co do tej wolności wyboru to porozmawiaj np. z pracownikami służby zdrowia. U mnie w pracy na ok. 30 osób chętna na preparat była jedna osoba… po naciskach, prośbach i szantażach ze strachu przed utratą pracy przyjęło to coś kolejne 15 osób… taka to sobie była „dobrowolność”. A to jeszcze nie koniec… dopiero się zacznie.
   Co do tych „czipów”: jak już wspominałem, globaliści mówią o tym jawnie. Dążą do wycofania gotówki, formą czipu (czy jakiegoś elektronicznego tatuażu w formie kodu qr) będą chcieli stopniowo oznaczyć wszystkich ludzi. To nie spiski, tylko proces, który dzieje się na naszych oczach (opisany z resztą w Biblii).
   Niestety większość ludzi przyjmie to znamię, z różnych powodów (tak jak z różnych powodów przyjmowali preparaty farmacji).
   Cieszę się, że nie ubliżałeś mi w tym wpisie ☺. Bóg zapłać 😇.

   1. przede wszystkim: w żadnym przypadku do niczego, co dotyczy ogólnie pojętej geopolityki, nie mieszałbym Boga oraz Biblii.
    nie uważam aż tak, jak powiedziała jedna z tzw. „celebrytek”, że jest to dzieło naprutych winem… dalej wiesz… nie powielam. od razu nasuwa się pytanie, dlaczego tylko 4 autorów, a gdzie reszta? istnieją, dobrze o tym wiesz.
    a że się ich (i je) nie uznaje – komuż o tym decydować? kto ma takie prawo i przez kogo nadane?
    ale nie mogę się nie zgodzić z pytaniami o miejsce tegoż Boga w okresie wspomnianych przeze mnie, czarnych stron ludzkości: wypraw krzyżowych, konkwisty, setek wojen religijnych, światowych, holokaustu, etc, etc, etc…
    nie będę tu robił wyrzutów i pretensji, ale mieszanie do życia wiary niestety nigdy nie sprawdzało się… przykre, bo byłem inaczej wychowywany… ale mam swój rozum i umiejętności wyciągania wniosków. może na swój sposób, na swoje życie wniosków krótkowzrocznych.
    ale ja nie będę wieczny. żyję tu, teraz, i niewielki mam wpływ na to co „po mnie”… następcy zrobią ze swoim życiem i tak to, co będą chcieli. pomyśl, co myśleli ludzie (nasi przodkowie) w XVIII i XIX wieku, a nawet początku XXw. czy na pewno żyjemy wg ich najświetniejszych ideałów i przekonań?
    ty będziesz „nie zabijał”, a przyjdzie hitlerowiec albo rusek i strzeli ci w łeb…
    podczas II WŚ mój dziadek „po mieczu” stał „pod lufą” czerwonoarmińca, a ze strony matki największe straty i morderstwa były od strony niemców. mam się obrazić na wszystkich?
    ja nie mam telewizji naziemnej ani sat. nie oglądam „wiadomości” z tvn, ani z tvpis czy polsat. ale potrafię ocenić to, co głoszą ekstremiści z konfy czy przeróżne „bąki”. a dzisiejsze czasy to wypisz-wymaluj układ monachijski 1938 i jego skutki. czas pomyśleć i wyciągać wnioski… oby nie za późno…

    1. Są prawa boskie, niezmienne i naturalne. No i prawa ludzkie… zawsze ułomne. „Nic co ludzkie, nie jest mi obce” – czyli najgorsze zdziczenie również.
     Bez Boga nawet do proga. Dobrze o tym wiedzieli ludzie wierzący. Teraz człowiek Boga odsuwa ze swojego życia, dlatego anomalie, wynaturzenia i sataniści wszelkiej maści podnoszą głowę. Trzeba się zdecydować, po której stronie się stoi…
     Słów jakiejś tam celebrytki nie znam. Wnioskuję, że nic mądrego…
     Temat Biblii to temat rzeka. Bazujmy na tym, co mamy. Jest to wystarczająca wiedza.
     Mieszanie do życia wiary zawsze się sprawdza. Mieszanie religii, niekoniecznie.
     O mordach na naszych rodakach dokonanych przez Niemców, Dowietów i upa należy pamiętać i upominać się o ich uczczenie oraz zadośćuczynienie krzywd.
     Pokój jest owocem sprawiedliwości. Jeśli będą „nasze” rządy zamiatać to pod dywan, będzie to tykająca bomba…
     W „konfie” nie ma ekstremistów. No może czasem specyficznie zachowa się Korwin czy Braun. Ale trzeba na nich uważać… inny temat. Ekstremistą jest np. niejaka Jachyra czy Lempart…
     Dzisiejsze czasy przypominają wizje opisane w apokalipsie, a nie 1938r.
     Będzie coraz większy ucisk i niedobory. To jest kolejny z etapów nwo…

     1. ty to jednak jesteś nawiedzony… nie ma sensu dalej ciągnąć wątku…
      z jednym się zgadam W PEŁNI: wiara to nie religia.
      a mój wniosek: religia jest (i była zawsze) największym zapalnikiem i powodem mordów, krzywd i wojen.

      1. Nie religie jako takie, tylko skłonność ludzi do grzechu: pycha, pazerność, złodziejstwo, władza… a często zasłaniane religiami (tam gdzie nie ma jednostek zapalnych – podjudzaczy, tam ludzie w spokoju egzystują obok siebie mimo różnych wyznań).

       1. konkwista była prowadzona pod hasłami nawracania niewiernych. ale chęć przejęcia złota i owszem swoje robiła.
        wszelkie wojny religijne okresów krzyżowców – typowo religijne.
        Bliski Wschód – typowo religia,
        Egipt okresu Mojżesza, prześladowania Żydów – religia,
        okres starożytnego Rzymu do IIIw ne, prześladowania chrześcijan – religia,
        wojna w Jugosławii – religia
        Afganistan i następstwo wojen „państwa” isis – religia
        sorry za nie zachowanie chronologii. tak na szybko, nawet nie podałem może i ważniejszych .
        OCZYWIŚCIE wszędzie były dodatkowe uwarunkowania, ale religia stanowiła ogromną rolę i uzasadnienie eee…: „operacji wojskowych”? 😉 – WOJEN!
        jak to ktoś powiedział: religia to opium dla ludzi. w pełni się zgadzam!
        religia to nie wiara!

   2. Solidarność też była wspierana przez CIA. Innymi słowy, mimo że nie popierasz rozwiązań siłowych, usprawiedliwiałbyś zaatakowanie Polski przez Rosję za to że pozbyliśmy się kiedyś Sowietów przy wsparciu USA. Zrównanie agresora z ofiarą, brak potępienia wojny (od kiedy wojna, szczególnie ofensywna, jest do pogodzenia z nowym testamentem), usprawiedliwienie Putina świadczy, że zamiast niezależnych mediów znalazłeś takie sponsorowane przez Rosję. I nawet nie wiedząc kiedy stałeś się kremlowską marionetką , powtarzając głupawe hasła wpierw o szczepionkach, teraz o wojnie na Ukrainie.

    1. 😩
     Tak, solidarność była wspierana przez cia, bo wtedy usrael miał w tym interes (zimna wojna z zsrr).
     “usprawiedliwiałbyś zaatakowanie Polski przez Rosję za to że pozbyliśmy się kiedyś Sowietów przy wsparciu USA” – 😑… długo nad tym myślałeś? Każda sytuacja i uwarukowanie geopolityczne jest inne. Po to światowe banksterstwo sfinansowało bolszewię w 1917r., aby komunizm zaprowadzili na cały świat. O czym przekonaliśmy się już w 1920r…. Dokończyli “dzieła” w 1945…
     A co do sytuacji na Ukrainie… tak. Częściowo usprawiedliwiam poczynania Putina (niszczenie celów militarnych Ukrainy, wspieranie uciskanej ludności Donbasu i Ługańska). Nie popieram ataków na cywilów, ale te nie są zweryfikowane przez media, które od dawna nie podają prawdy… (po to jest jak największa blokada mediów z Rosji itd.)
     Usrael zaczął robić sobie przyczółek z Ukrainy po zamachu stanu w 2014r. Do tego labolatoria, o których cisza w main streamie… Nie słuchali apeli i gróźb Moskwy, więc skończyło się tak jak widzimy. A co jeszcze z tego wyniknie, czas pokaże. Wojnę potępiam. Tylko że… nie mamy do czynienia z “wojną” jako taką. Wiem, że dla Cibie i ludzi bazujących na polskojęzycznych mediach brzmi to jak “ruska propaganda”, ale tak jest. Putin robi to co zapowiedział: głównie rakietami atakuje punktowo wybrane cele. Powiedział również, że nie chce okupować Ukrainy, ale tego “nasze” media nie przekazują…
     W skrócie to obrona przez atak przed ekspansją światowych terorystów z usa (nato). My jesteśmy za mali, aby rozdawać karty. Mamy być teraz sponsorami dla przesiedleńców… Oby tylko nas nie wpętała W-wa w wojenkę z Putinem…
     I co do tego ma Nowy Testament? Konflikty były, są i będą. Gdyby państwami rządzili ludzie wierzący w Boga, nie byłoby wojen… ale tak nie jest. Kto inny jest panem rządzących na tym padole…
     Tu nie ma sytuacji czarno-białej. Powtarzam: w tym konflikcie nie ma “dobrych” (postsowieci kontra banderowcy).
     “Głupawe hasła”… chcesz to sobie wierz w “prawdę main streamu”. Także o szczypawkach. Wolna wola. Ja wiem (tzn. dużo się domyślam i kojarzę fakty), że to “opium dla mas” 😉. A co do Ukraińców, to z każdym dniem coraz więcej ludzi będzie przeglądać na oczy…
     Plandemia też się nie skończyła. Chwilowo nam odpuścili, bo teraz jest operacja “pomagać przesiedleńcom”… ech…

     1. Po tym co przecytałem cieżko nie zgadzać się z Ryśkiem.Bankierzy finansujący Bolszewików, którzy bankierów wieszali na drzewach. Mariupol, Bucza, Irpień pełne ruin bloków. Idealne cele militarne. Laboratoria na Ukrainie i tak sie dziwnie składa że specnaz żadnego nie opanował. Media niezależne to tylko takie które finansują Rosjanie ewentualnie nonamy bez osiągnięć z youtuba. Obrazki z wojny najczęściej oglądam na Nexta, Opis sytuacji np z defence24. Może Ty podasz swoje wiarygodne źródła. Może niezależne RT? Nie mamy do czynienia z wojną ? Śmierć kilkudziesięciu tysięcy ludzi (w tym pewnie kolo 10 k Rosjan) to pewnie piknik. Ucieczka ponad 2 mln ukraińskich rodzin do Polski w ciągu miesiąca pewnie spowodowana jest koniunkcją Marsa i Merkurego. Bo przecież nie przez operację militarną w której atakuje się tylko cele wojskowe. Nowy Testament lubię cytować dlatego bo jak na dłoni widać Twoją hipokryzję poprzez niezgodność Twoich poglądów a przytoczonymi cytatami. A tak lubisz sie na Boga powoływać. Faktów nie kojarzysz bo po prostu ich nie znasz. Bo inaczej widziałbyś różnicę między Rusinami a Rosjanami. Swoją drogą super argument że wierzący nie prowadzą wojen. Bo albo papieże na czele Państwa Kościelnego byli niewierzący albo przez 1000 lat nie prowadzili wojen. I tu się kłania Twoja znajomość historii.

      1. Skoro zgadzasz się z Ryśkiem… no cóż, Twój wybór.
       Co do bankierów: znasz takie powiedzenie, że każda rewolucja zjada własny ogon? To ewidentny przykład. Ci z Wall Street nie zginęli…
       Co do celów militarnych: widzisz to, co pokazują Ci media. O tym wszystkim też słyszę (nawet z przysłowiowej lodówki). Ale dzięki dostępowi do innych źródeł wiem, że nie jest tak, jak podają proukraińskie media. Nawet w jednej polskojęzycznej tv przebiło się jakimś cudem ziarnko prawdy (yt: czy polsat wyemitował niepostrzeżenie kawałek prawdy ??).
       Korci mnie, aby podać tu moje źródła informacji. Ale z doświadczenia wiem, że to nic nie zmieni. A najprawdopodobniej są na czarnej liście tzw. „weryfikatorów” opłacanych przez rządy i korporacje… Więc nie będę rzucał tych pereł… 😉
       Nie wiem ilu ludzi zginęło. Tu wiarygodnych informacji nie ma.
       Co do „wojny” póki co zdania nie zmieniam. Kto, kiedy i czym atakował cele cywilne też jest do ustalenia (przypuszczam, że jedni i drudzy. Z większym wskazaniem na brygady specjalne Ukraińców i najemników). Jeden z celów tej akcji to przesiedlenie ludności z tamtych terenów (które nie są zbyt mocno niszczone – pod przyszłych gospodarzy…). Chyba wczoraj w jakimś reżimowym radiu podawali, że już ponad 3,5mln ludzi opuściło Ukrainę…
       A któryś „nasz” minister z zarządu polinu oświadczył, że jesteśmy „sługami Ukraińców”. I udogodnienia, pesle, darmowy transport… mają więcej, niż gospodarze. Co za przypadek… (a wyprzedzając, nie zamieniłbym się z nimi, bo takiej pomocy nie otrzymaliśmy i nie otrzymamy od nikogo. Powtarzam: pomoc doraźna w ośrodkach a po zakończeniu działań zbrojnych: go home!).
       Z tego co piszesz… nie znasz Nowego Testamentu. I tyle.
       Staram się poznać jak najwięcej faktów. Im więcej, tym lepiej. Polecam Ci robić to samo… prawda nas wyzwoli. Nawet łgarze chcą znać prawdę, żeby wiedzieć jak kłamać na swoją korzyść (np. taki jeden aktor na czele państwa…).
       Wg Ciebie nie dostrzegam różnicy między Rusinami a Rosjanami… 😩. Chazarowie Ci wytłumaczą…
       Co do wierzących: no nie ogarniasz co znaczy wierzyć. Przytoczę przykład wypowiedzi znanego egzorcysty, ks. Glasa: gdy wypędzał demona z osoby zapytał go jak mógł wytrzymać w katedrze, w której było ponad tysiąc osób? Odpowiedział, że bez problemu. Na prawdę wierzyły tam tylko 3…
       I tu się kłania Twój brak wiedzy o wierze (nie religii) i poniekąd również historii…
       Z Panem Bogiem ☺

 2. Dwa największe głąby na tym portalu rysiek i to sem ja co myślą że to ich prywatne nicki… Weźcie ludzie niech teraz każdy podpisuje się rysiek lub to sem ja

  1. Genialne. W temacie. Masz coś jeszcze mądrego do powiedzenia…?
   Na marginesie: nikt Ci nie karze czytać komentarzy.

 3. Ile to już razy były apele, aby nie brać udziału w tej globalnej hucpie…?
  I dalej… widzę, że się nie skończyła. To chwilowa cisza przed burzą (ciąg dalszy lub następstwa trutek).
  Teraz jest operacja „przesiedlanie Ukraińców”. I jak zwykle medialne cielęta na wyścigi malują co się da w kolarach krainy na U… i uważają zboczonego aktora za super prezydenta. Siła mediów jest potężna…

  1. wytrwałość i zawziętość ruskich troli jest tak duża, chyba tylko z powodu ich finansowania przez pachołków Putina.
   ruski trolu martwicoumysłowa@tosemja: wystarczająco przedstawiłeś swoje pochodzenie i inklinacje… wystarczy. powielasz strony ruskie. ten, kto wie i umie czytać – umie cię zakwalifikować i odpowiednio zaszufladkować. wstydu se oszczędź…

   1. Rysiek…tak czytam twoje wpisy i dochodzę do wniosku, że większego trolla jak ty nie ma na tym forum.
    I te wyzwiska, aż w oczy szczypie. Kto nie z tobą, ten od razu troll……szkoda słów.

   2. Rysiu, jeszcze miesiąc temu, jak nie bylo klucza medialnego o „ruskich trolach” i „onucach”, byłem dla Ciebie tylko tą tzw. „martwicą”…
    Powalająca jest ta moc mediów masowego rażenia…

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry