7. Zagł. Sosnowiec5610-11
8. Podhale N. Targ7614-28
9. JKH GKS Jastrzębie638-20

Pany, trzeba poprawić karne…

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie w ostatnim domowym meczu w fazie zasadniczej przegrali po rzutach karnych z Comarch Cracovią 2:3 k. (1:1, 1:1, 0:0, d. 0:0, k. 1:3). Rezultat nie miał wpływu na pozycję naszego zespołu w tabeli ekstraligi, gdzie podopieczni Roberta Kalabera na pewno zajmą trzecie miejsce. Faktem jest jednak, że w trakcie drugiej tercji zaczynało robić się ciekawie, bowiem GKS Katowice przegrywał z Ciarko STS Sanok, zaś Unię Oświęcim rozbijało Zagłębie Sosnowiec (0:4!). Ostatecznie jednak to faworyci byli górą.

Bohaterem dnia po stronie Cracovii był Stepan Csamango, który zdobył oba gole dla rywali. W 2. minucie Czech otworzył wynik wykorzystując pechową interwencję Michała Kielera, zaś w 23. atomowym strzałem po kontrze zaskoczył naszego golkipera. Z kolei dla JKH GKS pocelowali tym razem Mateusz Bryk (również kontra po świetnym podaniu Gleba Bondaruka) i Siarhej Bahalejsza, który kropnął nie do obrony spod niebieskiej. Ostatecznie po trzech tercjach mieliśmy remis, a następnie nasza ekipa nie wykorzystała przewagi w dogrywce.

W efekcie o losach trzeciego z punktów decydowały rzuty karne, w których kapitalną skutecznością popisali się goście, strzelając wszystkie trzy z nich. Tym samym zwycięstwo pojechało do Krakowa, a nam pozostanie materiał do przemyśleć i… nadzieja na poprawię skuteczności w karnych.

W niedzielę JKH GKS Jastrzębie zakończy fazę zasadniczą meczem w Toruniu, a w przyszłym tygodniu rozpocznie ćwierćfinały fazy play-off. Nie można wykluczyć, że konkurentem w walce o strefę medalową będzie właśnie toruńska Energa.

19 lutego 2022, Jastrzębie-Zdrój, 18:30
JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 2:3 k. (1:1, 1:1, 0:0, d. 0:0, k. 1:3)
0:1 Csamango (Sołowjow) 02:03
1:1 Bryk (Bondaruk, R. Nalewajka) 06:53
1:2 Csamango (Lescovs) 22:49
2:2 Bahalejsza (Paś) 39:19
2:3 Ismagiłow 65:00 (dec. karny)

JKH GKS Jastrzębie: Kieler – E. Sevcenko, Horzelski, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Bahalejsza, Kostek, Kalns, Rac, Paś – Górny, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Bondaruk – Gimiński, Kamienieu, Pelaczyk, Ł. Nalewajka, Płachetka.

Wpisy na temat “Pany, trzeba poprawić karne…”

1. Mecz dobry w naszym wykonaniu. Uważam, że byliśmy lepsi od zagranicznych rywali. Mamy problem ze strzelcami a właściwie oni mają problem ze skutecznością. Mecz był do wygrania za trzy punkty. W środę i czwartek wszyscy na Jastor. Play-off czas zacząć. Mistrz, mistrz Jastrzębie! Hej, hej Jastrzębie!!!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rok założenia: 1952 (LZS Jastrzębianka), 1961 (Górnik Jastrzębie), 1993 (JKH Czarne)
Barwy: zielono-czarno-żółte
Adres: Lodowisko Jastor, al. Jana Pawła II 6a
Prezes: Kazimierz Szynal
Dyr. sport.: Leszek Laszkiewicz
Trener: Robert Kalaber (Svk)
Sztab: Rafał Bernacki (II trener), Jerzy Błaszczyk (kierownik drużyny), Remigiusz Masztakowski i Andrzej Józefowicz (asystenci ds. technicznych)