Pasażerowie skarżą się na MZK. Dokładnie pięciu!

Miesięcznie, w okresie trwającej pandemii, Międzygminny Związek Komunikacyjny przewozi około 300 tysięcy pasażerów. W styczniu wpłynęło 5 skarg od pasażerów.

fot. MZK Jastrzębie

Wyjaśnienie konkretnej sytuacji nie jest możliwe bez podania przez niezadowolonego pasażera daty i miejsca zdarzenia, numeru linii autobusowej, a w przypadku nierealizowania rozkładu jazdy – godziny odjazdu z konkretnego przystanku. Wskazane jest podanie kierunku jazdy. Przykład: Przystanek „Marklowice Dolne”, linia 228, 10 lutego 2021, godz. 15.21, kierunek Świerklany.

Skargi można składać na kilka sposobów. W siedzibie Związku – Jastrzębie-Zdrój, ul. Przemysłowa 1, w formie elektronicznej za pośrednictwem formularza kontaktowego z pozycji strony internetowej MZK Jastrzębie, mailem na adres mzk.sekretariat@mzkjastrzebie.com lub telefonicznie pod nr tel. 32 4763474.

Na każdą skutecznie złożoną skargę udzielana jest odpowiedź pisemna, dlatego konieczne jest podanie imienia i nazwiska oraz adresu do korespondencji. Informacje te pozostają w gestii MZK i są chronione, nie są przekazywane do firm przewozowych, których skarga dotyczy. Tak więc kierowca czy dyspozytor nie poznaje pasażera składającego skargę. Związek to gwarantuje. (źródło: MZK Jastrzębie)

 1. Wystarczy trafić na “kierowce” miejskiego busa wyjeżdzającego w stronę Granicznej z dworca na Podhalańskiej. I jedziesz za takim 20-25km/h mimo że przed nim nic nie jedzie. Co wtedy zrobić? Przecież to jest norma. Do tego wpychanie się na chama z przystanku mimo, że auto jedzie praktycznie na równie z nimi? Ani migacza ani nic, mam uciekać autem na czołowe?. Troche jeżdze po miescie to widze co sie dzieje codziennie.

 2. Kiedyś składałem elektronicznie to nawet odpowiedzi nie dostałem. Po drugie są ludzie co nie mają maseczek i kto liczy ilość osób które mogą przebywać w autobusie.

 3. Dżordż lowerboj

  A ja lubię MZK. Uważam, że to fajny związek, który ma dużo n owoczesnych autobusów i może mnie zawieść tam, gdzie chcę. Bardzo chciałbym, a by po Jastrzębiu jeździły tramwaje. Napisałem już list do MZK Jastrzębie. Trzymajcie kciuki!

 4. MZK to jedna wielka porażka-szkoda utrzymywać ten relikt przeszłości. Miasto już dawno powinno przejąć kierowców i tabor jako podmiot własny bez utrzymywania i finansowania innych gmin.

 5. Dr Oetker to też lekarz

  To chyba jakiś ponury żart.

  Ktoś korzysta w ogóle z tej komunikacji miejskiej?

  Wystarczy przejść się po osiedlach ile samochodów pod blokami stoi. Mnóstwo!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny