“Pasy” ponownie zapięte!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie kontynuują zwycięską serię, którą rozpoczęli tuż po pamiętnej porażce z Unią Oświęcim. W niedzielny wieczór ekipa z Jastora pokonała 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) na wyjeździe Cracovię Kraków, która kilka dni temu zakontraktowała dwumetrowego Kanadyjczyka, a w piątek wygrała z… Unią Oświęcim. Podopieczni Roberta Kalabera pozostają wiceliderem tabeli i są już pewni awansu do turnieju finałowego o Puchar Polski.

Gole dla JKH GKS Jastrzębie zdobywali pod Wawelem kolejno Maciej Urbanowicz (dobitka po strzale w poprzeczkę Łukasza Nalewajki), Jirzi Klimiczek (zapewnił nam świetne otwarcie drugiej tercji) oraz Zackary Phillips, który jak zwykle uśpił rywali swoją rzekomą ślamazarnością, po czym uderzył nie do obrony dokładnie w to miejsce bramki “Pasów”, gdzie nie potrafił sięgnąć Michael Petrasek.

Gospodarze starali się wprawdzie w trzeciej tercji nadrobić straty, ale stać ich było jedynie na drugiego gola, który padł w 58. minucie podczas gry “sześciu” na pięciu.

W najbliższy piątek JKH GKS podejmie Energę Toruń, a następnie rozegra dwa spotkania z outsiderami z Sosnowca i Gdańska.

15 listopada 2020, Kraków, 18:30
Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
0:1 Urbanowicz (Ł. Nalewajka, Jass) 15:33
1:1 Nejezchleb (Doherty, Jeżek) 19:02 5/4
1:2 Klimiczek (Hovorka, Wróbel) 21:13
1:3 Phillips (Sawicki, Hovorka) 28:09
2:3 Gutwald (Kapica, Tiala) 57:58 6/5

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Kostek, Klimiczek, Wróbel, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Urbanowicz, Wałęga, Paś – Gimiński, Michałowski, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.