Pawełkowi zaszkodził Rosołek…

Nie udało się piłkarzom GKS Jastrzębie sprawić niespodzianki i w pierwszym wiosennym spotkaniu pokonać na wyjeździe mającej ekstraklasowe ambicje Arki Gdynia. Porażka 0:1 (0:1) boli tym bardziej, że podopieczni Pawła Ściebury byli drużyną lepszą, a gospodarze zawdzięczają zwycięstwo zarówno szczęściu, jak i świetnej postawie bramkarza Daniela Kajzera.

Jedyny gol padł w 12. minucie spotkania, kiedy to Maciej Rosołek wykorzystał… “pawełka” Mariusz Pawełka, który poza tą jedną sytuacją bronił bardzo pewnie. Chwilę wcześniej to jastrzębianie mogli wyjść na prowadzenie, ale uderzenie Daniela Ferugi z rzutu wolnego obiło poprzeczkę. Generalnie w pierwszej odsłonie byliśmy świadkami dobrego, wyrównanego widowiska, które zakończyło się szczęśliwym prowadzeniem gospodarzy.

W drugiej połowie GieKSa mocniej przycisnęła, w rezultacie czego faworyt co najmniej kilka razy był w poważnych tarapatach. Najgoręcej pod bramką Kajzera było siedem minut po przerwie, gdy Feruga ponownie sprawił formę bramkarza Arki mocnym strzałem z dystansu, zaś niedługo potem Daniel Rumin głową skierował piłkę do siatki, ale sędziowie nie uznali gola z powodu rzekomej pozycji spalonej.

Mimo przewagi po naszej stronie Arka wyszła obronną ręką z tego pojedynku, choć w samej końcówce Ściebura postawił na bardzo ofensywne ustawienie. Niestety, manewry nie przyniosły skutku i trzy punkty pozostały w Trójmieście.

Miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu dobre wrażenie, jakie sprawia GieKSa, przekuje się na zdobycz punktową. W następną sobotę, 6 marca jastrzębianie podejmą przy Harcerskiej Koronę Kielce.

26 lutego 2021, Gdynia, 16:00
Arka Gdynia – GKS Jastrzębie 1:0 (1:0)
Bramka: Rosołek 12

GKS Jastrzębie: Pawełek – Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski – Apolinarski (74. Jadach), Bielak, Feruga, Mróz (81. Zejdler), Ali – Rumin (81. Szczepan)