Pawłowice przyłączą się do Jastrzębia?

fot. UG Pawłowice

Z wnioskiem, aby gmina Pawłowice odłączyła się od powiatu pszczyńskiego i przyłączyła do miasta Jastrzębie-Zdrój, zwrócili się sami mieszkańcy. W piśmie wskazują na trudności z dojazdem do siedziby Starostwa Powiatowego w Pszczynie, raz z powodów pandemii, dwa – uciążliwych remontów dróg. Podkreślają także swoje związki z Jastrzębską Spółką Węglową. Co ważne, władze gminy Pawłowice patrzą przychylnym okiem na tę oddolną, a więc cenną inicjatywę. Ale stawiają jeden podstawowy warunek. A mianowicie? Siedziba władz połączonych Pawłowic i Jastrzębia-Zdroju będzie znajdować się w pierwszej z wymienionych gmin. I co myślicie o tym pomyśle, drodzy Czytelnicy?

Kochani, ta informacja miała “wybitnie” prima aprilisowy charakter, tym samym mamy nadzieję, że potraktujecie naszą dziennikarską dezynwolturę (wiemy, trudne słowo) z przymrużeniem oka i wyrozumiałością.

 1. Po pierwsze to żart.
  Po drugie chyba mieszkańcy Pawłowic nie wiedza jaki bajzel jest w Jastrzębiu a Pszczyna ma spokojniej i łatwiej ze WSZYSTKIM!
  Po trzecie od ponad roku są w magistracie Wodzisławskim wielkie ploty że Powiat Wodzisławski ma wchłonąć Jastrzębie.

 2. Ja tę notkę traktuję nie jak prima aprilis ale śmiertelnie poważnie!!!!!! Jest tylko J E D E N warunek.To Jastrzębie przyłączy się do Pawłowic,a nie odwrotnie!! Zarządzanie będzie po prostu sprawne!!!!!!!!!!!!

 3. Dżordż Lowerboj

  Świetny żart na Prima Aprilis.

  Nikt, powtórzę bo nie będę powtarzał, nikt o zdrowych zmysłach nie chce mieć nic wspólnego z tą upadającą osadą górniczą.

  Oprócz przyjeznych górników, bo jak napisałem powyżej, nikt o zdrowych zmysłach, a od górników tego wymagać nie można.

  1. Żart prima aprilisowy, wszyscy o tym wiedzą, można trochę się usmiechnąć, ale kochanek (lover) chłopca (boj-niech tak będzie), nie omieszkał wpisać swoje debilne – zresztą jak zawsze – wypociny “antyjaszczempskie”. Nikt, powtórzę bo nie będę powtarzał, o zdrowych zmysłach nie ma ochoty czytać tych “fascynujących” przemyśleń ludzi lekko upośledzonych.

 4. Prima Aprilis — po co ? aby Ich okradano jak kiedyś . Tu nawet Aqua Parku nie ma gdyz radny z PO twierdzi że jest w Berlinie a w Pawłowicach jest. Przyłączą się ale Pawłowice wielkopolskie!

   1. Jastrzębie się na to nie zgodzi bo taka ilość urzędników w pawłowicach w urzędzie nie zmieści. Ale korzyść żeby jastrzębie zyskało na wartości. Będzie przy dk-81 a nie na zadupiu.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych,
aktualizacja mapy zasadniczej,
inwentaryzacja powykonawcza budynków i przyłączy,
wytyczenie budynków,
podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny