Już jedenastu nowych w GieKSie

Dawid Witkowski i Dominik Sokół (fot. gksjastrzebie.com)

Na finiszu letniego okienka transferowego zarząd GieKSy postanowił wzmocnić ekipę trenera Pawła Ściebury, która wciąż czeka na pierwszy punkt w sezonie 2020/2021. W ostatnim tygodniu września do naszego zespołu trafili 23-letni obrońca Dawid Witkowski oraz 21-letni ofensywny pomocnik Dominik Sokół. Pierwszy ma za sobą lata gry w młodzieżowych drużynach Legii Warszawa, natomiast drugi ostatnie lata spędził w Radomiaku Radom, dla którego w tym sezonie zdobył gola przeciw Miedzi Legnica prowadzonej przez… Jarosława Skrobacza. Tym samym liczba nowych zawodników w szatni GieKSy wzrosła do jedenastu.

Dawid Witkowski urodził się 1 stycznia 1997 roku w Warszawie i całą swoją młodzieżową przygodę z futbolem spędził w Legii. W 2015 roku zahaczył o Zagłębie Sosnowiec i Skrę Częstochowa, natomiast w 2017 roku przeszedł do II-ligowej Siarki Tarnobrzeg, której był podstawowym graczem. W sezonie 2018/2019 Witkowski zanotował kilkanaście występów od pierwszej do ostatniej minuty w I-ligowej Bytovii Bytów, z której następnie odszedł do III-ligowego Podhala Nowy Targ. Witkowski podpisał z GieKSą kontrakt do końca bieżącego sezonu.

Z kolei Dominik Sokół został do naszego klubu wypożyczony z Radomiaka. Pomocnik, który potrafi spełniać też zadania w ataku, urodził się w Iłży 16 maja 1999 roku. Występował w Radomiaku Radom, Legionie Radom i Broni Radom, a także w LKS Promna i – przez kilka miesięcy 2019 roku – w Elanie Toruń. W poprzedniej rundzie wiosennej trzykrotnie pojawiał się w podstawowej jedenastce Radomiaka.

Źródło: gksjastrzebie.com

Wpisy na temat “Już jedenastu nowych w GieKSie”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry