“Perfekcyjna” akcja pod myjnią

fot. archiwum

Kilka dni temu stróże prawa pilnie udali się na jedną z myjni samochodowych, gdzie najprawdopodobniej doszło do kradzieży monet z „rozmieniarki” banknotów. Operacyjni mieli już swoje podejrzenia, kto może być tym włamywaczem, ponieważ w ostatnim czasie miały miejsce podobne zdarzenia. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, szybko rozpoznali uciekającego. Jastrzębianin został zatrzymany po krótkim pościgu. Posiadał przy sobie skradzione pieniądze. Złodziejem okazał się 39-letni mężczyzna, który 15 i 18 stycznia oraz 22 lutego dokonał kradzieży z włamaniem do „rozmieniarki” banknotów. Zatrzymany usłyszał zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

Wyrazy uznania i podziękowania dla jastrzębskich kryminalnych za perfekcyjne i profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych przekazał właściciel okradzionej myjni. „Od momentu zgłoszenia sprawy do pojmania złodzieja minęło około 3-5 minut. Na miejscu pojawiło się kilka patroli policyjnych” – zauważył z podziwem autor podziękowań. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Ja Pierre Dole

  Fakt. Błyskawiczna akcja. Ale przecież na tym polega praca policjanta. Każdy zawód jest ważny i w każdym zawodzie znajdzie się ktoś, kto czasami wziesie się na wyżyny kunsztu zawodowego. Czekam więc w następnej kolejności na podziękowania na łamach JasNetu dla pani Zuzy z Biedronki za “zawołanie kogoś na drugą kasę”. Dla pana Gienka z nadścianowego śc. 5G pokł. 505 za zabudowanie dodatkowego stojaka. Dla pani Krysi z rejestracji za znalezienie wolnego terminu na badania pana Wiesia. Dla pana Wiktora, który nie odjechał autobusem gdy do przystanku dobiegała pani Ala.
  Jeśli będziemy dziękować tylko policjantom za to że są policjantami, możemy wytworzyć wrażenie że są wazniejsi niż Zuza, Gienek, Krysia czy Wiktor.

  1. A nie wydaje Ci się, że za dobrze wykonaną pracę można podziękować? Słyszałeś o “magicznych” słowach m.in. “proszę” czy “dziękuję”? Widzisz, ja jednak dziękuję pani Zuzi z Biedronki za to, że zawołała kogoś do drugiej kasy. Panu Gienkowi nie podziękuję bo nie wiem kiedy ten dodatkowy stojak postawił. I tu wcale nie chodzi o to kto jest ważniejszy, ale o docenienie faktu, że ktoś pomógł drugiej osobie. I wyobraź sobie, że też bym podziękował Ci gdybyś podał mi pomocną dłoń. Ot taki jestem nienormalny-podziękuję gdy ktoś wykaże się życzliwością.

   1. To nie jest praca tylko służba którą wybrali więc jest obowiązkowa, opłacana z naszych pieniędzy !!! Daruj sobie podziękowania z kwiatami i uznaniami na forach miejskich portali , od tego są i do tego się powołali !!!!

    1. Mnie zawsze wkurza jak seba z karynom warczy bo Policja coś tam ale jak zakoszą telefon sebie czy karynie to lament bo Policja nie interweniuje.
     Brawo Policja.

     1. “Wypracowanie” na temat podziękowań. Doceniam, to że w kulturalny sposób, bez chamskich tekstów. Sprawdź na stronie KMP w Jastrzębiu dlaczego portal zamieścił informacje o podziękowaniach dla policji.

      1. Ja Pierre Dole

       No i co dalej? Podziękowanie znalazło się tam gdzie powinno, czyli na stronie KMP. Nadal nie wiem dlaczego znalazło się również na miejskim portalu. Osobiście napisałbym nawet wierszowane podziękowania gdyby miejski portal zamieścił informację że np. jastrzębska drogówka dzielnie rozładowuje korki w godzinach szczytu w okolicy Grodzkiej i Pszczyńskiej tudzież na skrzyżowaniu Korfantego z Cichą czy Małopolskiej z Cieszyńską. Podziękowałbym z chęcią na portalu miejskim drogowcom gdyby dobrze oznakowali objazdy związane z zamknięciem Podhalańskiej itd. Tematów z miejskimi problemami od groma.

   2. Ja Pierre Dole

    Z przykrością stwierdzam że mylisz pojęcia przyjacielu. Nie chodzi tutaj o kwestie kultury, a o faworyzowanie pewnej grupy zawodowej. Od informowania o postępach policji jest ich strona. Jeśli zechcą pochwalić się sukcesami to z pewnścią tam znajdziesz informacje. I nikogo nie zdziwi jeśli tam właśnie umieścisz swoje podziękowania. Natomiast miejski portal powinien zająć się problemami, ale też sukcesami miasta. Druga sprawa. Jeśli tego złodziejaszka złapałby jakiś przechodzień, piekarz, górnik czy monter wtedy ok. Byłoby to godne wzmianki i podziękowania. Ale złodziejaszka złapali policjanci. Taka ich praca. I tutaj dochodzimy do wrażenia jakie może odnieść czytelnik. Kierowca prowadzi autobus, żadnych podziękowań na portalu. Kasjerka sprzedaje towar, portal milczy. Monter podłączył prąd a na portalu cisza jak po śmierci organisty. Policjant złapał złodziejaszka? Portal zamieszcza podziękowania.
    Ps. Uwielbiam mistrza Bareję który jak widać wciąż jest ponadczasowy. Przyszła mi do głowy scena z serialu “Alternatywy 4” gdzie prezes spóldzielni czyta oniemiałym lokatorom ich własne podziękowania za pracę ciecia, przepraszam, gospodarza domu St. Anioła.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?