Piękna pogoda, ale powietrze fatalne!

„Na podstawie prognozy i wyników pomiarów jakości powietrza na stacjach monitoringu, ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest zła jakość powietrza, szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych” – czytamy w komunikacie przesłanym przez Straż Miejską w Jastrzębiu-Zdroju. Obszar ryzyka wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10 obejmuje między innymi Jastrzębie-Zdrój, Żory, Rybnik, ale także Katowice, Częstochowę czy gminę Czechowice-Dziedzice. Jak dowiadujemy się z komunikatu, mieszkańcy wskazanych regionów powinni rozważyć ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, jeśli odczuwają pieczenie w oczach, kaszel lub ból gardła. Powinno się także ograniczyć wietrzenie pomieszczeń. „Unikaj działań zwiększających zanieczyszczenie powietrza, na przykład palenia w kominku” – pada w pewnym momencie.

 1. Przez tych kopciuchów na domkach nie idzie oddychać otworzyć okna wywietrzyć bo smród niesamowity A ja wczoraj na alergię to nie idzie nawet oddychać bo teraz kaszle już ci mówie o asmatykach trzeba coś z tym robić bo nas za trują

 2. Wystarczy się przejechać ul. Wspólną wieczorem smród i smród gdzie STRAŻ MIEJSKA ale pod blokami stoją po kilka aut czyli nie biedacy .

  1. Nie wiem dlaczego Jastrzębie jest podciągane pod zasyfiony Rybnik???
   Wczoraj sprawdzałem o tej samej porze, i Jastrzębie miało tylko 80% normy, a Rybnik 670% przekroczona norma! Więc 8 razy gorsze powietrze w Rybniku. To jest normalnie przepaść.
   Więc dlaczego Jastrzębie jest często w parze wymueniane z zasmrodzonym Rybnikiem?

 3. Wystarczy się przejechać ul.Libowiec w dniu odbioru odpadów segregowanych. Przy niektórych domach ANI JEDNEGO WORKA!!!
  Więc, co się dzieje z odpadami? Moi znajomi mieszkający na domku, comiesięcznie mają ok.6-8 worków odpadów, przy 4 osobowej rodzinie.

  1. Zrozum w końcu,czy ja oddam jeden,czy 6 tak mi odbiorą,a i tak musze zaplacic,czy wystawie,czy nie,a tak po za tym udowodniono ze na domkach to 80-85%jest segregowane,a w blokowiskach góra 45-55%wiec ….zacznij od siebie ,a potem innych pouczaj,pozdrawiam

    1. Pacan to jestes ty,w piecu smieciami pala twoi dziadkowie w ….dopisz sobie sam gdzie mieszkaja daleko od jastrzebia…

  2. Bardzo dobrze, weż sobie harmonogram wywozu śmieci na poszczególne miesiące, na poszczególne ulice, i sprawdzaj, sprawdzaj, sprawdzaj i notuj kto i gdzie wystawia kosze i worki ( plastiki, papier, szkło nie musisz) i pisz na jasnecie, jesteśmy bardzo, ale to bardzo ciekawi tych spostrzeżeń.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny