“Piękny park” na osiedlu Barbary

„Takiego parku w Jastrzębiu-Zdroju jeszcze nie było! Działa na wszystkie zmysły bawiących się tam dzieci” – przekonują magistraccy urzędnicy.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Piękny park sensoryczny powstał na osiedlu Barbary. To właśnie mieszkańcy tego osiedla zgłosili pomysł do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego” – dowiadujemy się.

Edukacyjno-sensoryczny plac zabaw wyposażony jest w siedem urządzeń, które odwołują się do naszych zmysłów. Nowa atrakcja jest połączeniem rozrywki z edukacją. Poprzez zabawę i doświadczanie dzieci i dorośli mogą zdobywać wiedzę z fizyki, sensoryki, motoryki i optyki. Najmłodsi mogą korzystać z takich przyrządów jak krzywe zwierciadło, bębny, plenerowa orkiestra, głuchy telefon, koło optyczne czy panel sensoryczny.

Plac zlokalizowany jest na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 i jest monitorowany. Inwestycja kosztowała ponad 107 tysięcy złotych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat ““Piękny park” na osiedlu Barbary”

  1. mieszkaniecJZ

    Urządzenia fajne, ale jak za 107 tysięcy to chyba nie ma szału. Nasi urzędnicy musieli być w tym roku bardzo zajęci-otwarcie zewnętrznego placu zabaw na Mikołaja to chyba lekka przesada. Ten betonowy kanciasty kosz i betonowa ławka oraz kostka betonowa to chyba nie najlepsze materiały na placu zabaw dla małych dzieci.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

WordPress Lightbox Plugin
Przewiń do góry