Pierwsi wolontariusze trafią do DPS-u

„Sto testów na COVID-19 przekazało miasto do Domu Pomocy Społecznej. Dzięki temu ośrodek będzie mógł liczyć na wsparcie wolontariuszy” – informują magistraccy urzędnicy.

Całkowity kosz testów, czyli 6500 złotych, został pokryty ze środków rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe (fot. UM Jastrzębie-Zdrój)

Od kilku dni jastrzębski DPS boryka się z niewystarczającą liczbą personelu, który w przeważającej liczbie został odsunięty od pracy z powodu izolacji lub kwarantanny. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wsparcie ze strony wolontariuszy. Placówka wystosowała nawet apel do osób z wykształceniem medycznym oraz wszystkich innych chętnych do pracy o zgłaszanie się do placówki (tel. 32 471 96 22 czynny całą dobę, e-mail: poczta@dps.jastrzebie.pl).

„Do dziś umowy będą podpisane z dziesięcioma osobami. Zgłosiło się między innymi trzech pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy, ratownik – członek Stowarzyszenia Fundacji Ratownictwa Motocyklowego Polska oraz opiekunka medyczna osoby starszej” – dowiadujemy się.

Ponadto, jak poinformował magistrat, w celu zapewnienia bezpieczeństwa podopiecznym DPS, miasto kupiło i przekazało ośrodkowi sto testów. Każdy wolontariusz przed przystąpieniem do pracy będzie badany na obecności wirusa.

Całkowity kosz testów, czyli 6500 złotych, został pokryty ze środków rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny