Pierwsza zdobycz w ekstraklasie

Agata Paszek (fot. Roman Żak)

Pingpongistki JKTS Jastrzębie wciąż czekają na pierwszy punkt po powrocie do ekstraklasy po dwóch dekadach przerwy. Po czterech porażkach w stosunku 0:3 muszą zatem ucieszyć się z pomniejszej zdobyczy, jaką jest pierwsze zwycięstwo indywidualne w ramach meczu ligowego. Stało się ono udziałem Agaty Paszek, która w piątkowym wyjazdowym starciu z Gotykiem Toruń pokonała Marikę Baczyńską 3:1 (-4, 7, 5, 2).

Niestety, nie wystarczyło to do otwarcia konta punktowego w tabeli ekstraklasy pań, bowiem w pozostałych starciach nasze zawodniczki, czyli Angelika Janik i Anna Kubiak, musiały uznać wyższość rywalek. Najbliżej wygranej była Janik, która w pojedynku z Tatianą Kukulkową przegrała w pięciu setach, a w trzecim z nich rozbiła tenisistkę Gotyka… 11:2.

W kolejnym spotkaniu beniaminek z Omegi podejmie Start Nadarzyn.

16 października 2020, Toruń, 18:00
Gotyk Toruń – JKTS Jastrzębie 3:1
Kukulkova – Kubiak 3:0, Błażejewicz – Janik 3:1, Baczyńska – A. Paszek 1:3, Kukulkova – Janik 3:2