Pierwsze takie targi w regionie!

W Jastrzębiu-Zdroju w Hali Widowiskowo-Sportowej w piątek, 26 listopada, odbyły się I Subregionalne Targi Biznesu STARTUPOVO. Podczas imprezy swoją ofertę zaprezentowały zarówno firmy, które powstały niedawno, jak i przedsiębiorcy istniejący na rynku już wiele lat. Łącznie na targach pojawiło się ponad 80 wystawców z subregionu zachodniego.

Ciekawe tematy prelekcji przyciągnęły setki słuchaczy – głównie przedsiębiorców i uczniów. Podczas prelekcji i paneli dyskusyjnych poruszane były następujące tematy: od start-up’u do stabilnej firmy, ulgi dla biznesu w 2022 roku, biznes w subregionie – czy możliwa jest transformacja, Nowy Ład – jak się przygotować na 2022 rok, FIRMOTRON – Twoje narzędzie do prowadzenia firmy.

Mieszkańców miasta przyciągnęły także atrakcje takie jak: dmuchaniec dla dzieci i malowanie buziek, a także możliwość degustacji pysznych potraw serwowanych przez wystawców reprezentujących firmy gastronomiczne. Podczas targów prezentowali się między innymi przedstawiciele następujących branż: programowanie i optymalizacja procesów, informatyka, design i nowe technologie, gastronomia, usługi dla biznesu, projektowanie i grafika, produkty ekologiczne, sprzedaż i produkcja.

„Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem targami, zarówno ze strony wystawców, jak i uczestników. Widzimy, że takie inicjatywy są potrzebne w naszym regionie, dają przedsiębiorcom możliwość bezpośredniego poznania się i nawiązania współpracy. Mamy nadzieję, że kontakty zdobyte podczas wydarzenia przerodzą się w długofalowe współprace i że na kolejnych targach spotkamy się w jeszcze szerszym gronie” – mówią organizatorzy.

Tegoroczne Targi były uwieńczeniem projektów europejskich, dzięki którym w inkubatorach prowadzonych przez instytucje BLUEFORM z Jastrzębia-Zdroju oraz Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. z Żor w Subregionie Zachodnim powstały 184 nowe firmy. Były to pierwsze tego typu targi w naszym regionie, jednak jak deklarują organizatorzy na pewno nie ostatnie.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?