Pierwszy przełamał Granicę

Po sześciu zwycięstwach z rzędu piłkarze Granicy Ruptawa znaleźli pogromcę. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Tomasza Ciemięgi musieli uznać wyższość lidera z Chwałowic, który w pełni wykorzystał kadrowe problemy Ruptawy. Dość powiedzieć, że po przeprowadzeniu trzech zmian na ławce rezerwowych gości pozostał tylko… drugi bramkarz.

Wynik spotkania otworzył w 34. minucie znany jastrzębskim kibicom Artur Łaciok. Kolejne trafienia dla Chwałowic padały w 38., 45. i 79. minucie, po której nasz zespół zdołał wreszcie odpowiedzieć trafieniem Szymona Lutego. Wynik na 5:1 ustalił w końcówce Szymon Węgrzyk, wykorzystując rzut karny po faulu ukaranego za to przewinienie drugą żółtą kartką Dawida Miąsko.

Mimo porażki Granica wciąż pozostaje w strefie awansu do wiosennej rybnicko-raciborskiej “grupy mistrzowskiej”. Do końca rundy jesiennej ekipa trenera Ciemięgi zagra jeszcze z Fortecą Świerklany (11.11), Płomieniem Połomia (14.11) i Rymerem Rybnik (21.11). Nie trzeba dodawać, jak ważny dla układu tabeli będzie zbliżający się tydzień.

7 listopada 2020, Chwałowice, 14:00
Pierwszy Chwałowice – Granica Ruptawa 5:1 (3:0)
Bramki: Łaciok 34, Herok 38, Paprotny 45, Dudek 79, Węgrzyk 88 (karny) – Luty 80

Granica Ruptawa: Promny – Babisz, Płatkiewicz, Kowal, Śmiałkowski (46. Michalak), Kapturski, Tasior, Miąsko, Bluck (80. Bednarek), P. Wacławczyk, Chrysteczko (63. Luty).

Źródła: laczynaspilka.pl, Facebook / LKS Granica Ruptawa