Pięściarki pojadą na olimpiadę

Trener Jarosław Pietrzyk z Aleksandrą Cyrek i Małgorzatą Osinką

Kadetki Aleksandra Cyrek i Małgorzata Osinka wywalczyły awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie, które odbędą się w Kraśniku. Pięściarki BKS Jastrzębie uzyskały kwalifikację za sprawą dobrego występu w drugim turnieju eliminacyjnym, który w dniach 17-20 września odbył się w Grudziądzu.

Aleksandra Cyrek walczyła w kategorii do 63 kg i dotarła w tych zmaganiach do finału. W drodze do niego jastrzębianka pokonała jednogłośną decyzję sędziów Wanessę Rutkowską (FC Toruń) oraz przez RSC w pierwszej rundzie Paulinę Wróbel (MOSM Tychy). W finałowym starciu Cyrek przegrała (0:3) z Karoliną Kuhn (Niedźwiedź Kętrzyn). Drugie miejsce dało naszej zawodniczce pewny awans do finałów OOM.

Natomiast Małgorzata Osinka uzyskała awans za sprawą zajęcia trzeciej lokaty w kategorii do 48 kg. Reprezentantka BKS Jastrzębie zaczęła zmagania od niejednogłośnego zwycięstwa (2:1) nad Wiktorią Wałaszewską (Wisła Tczew), po czym w takim samym stosunku przegrała w półfinale z Aleksandrą Kożak (Husaria Gołdap). Trzecią lokatę Osinka zapewniła sobie triumfem przez RSC w pierwszej rundzie nad Adrianną Paszczyńską (Ziętek Team Kalisz).

Źródło: pzb.com.pl

Wpisy na temat “Pięściarki pojadą na olimpiadę”