Piesi? Najgorzej mają w sołectwach!

Klub Konfederacji z Jastrzębia-Zdroju zamówił opaski odblaskowe, które członkowie klubu zamierzają rozdać mieszkańcom. Akcja odbędzie się w środę, 30 grudnia, od godziny 16.30 w okolicy wejścia do Galerii Jastrzębie. „Uważamy, iż takie akcje są potrzebne. Nie jest tajemnicą, że w wielu miejscach na terenie miasta poruszanie się po drogach nie jest bezpieczne dla pieszych. Największe zagrożenie występuje w sołectwach, gdzie nie zawsze są chodniki. Wtedy każdy element odblaskowy umieszczony na kurtce czy torebce może uratować życie. Z naszych informacji wynika, że miasto posiada odblaski, ale trzeba się po nie pofatygować do magistratu. My wychodzimy do mieszkańców i z pewnością nie jest to nasza ostatnia akcja” – podkreślają organizatorzy.

 1. Jastrzębianin

  Kasę biorą również radni, którzy już od dawna nie mieszkają w Jastrzębiu, jak takie miasto może się rozwijać. Jeśli radny mieszka w innej gminie od razu nie powinien być radnym. Czas z tym skończyć przecież wszyscy o tym wiedzą na czele z p. prezydent.

 2. Największe zagrożenia występują w sołectwach / a odblaski rozdawać będą w mieście brak logiki / magistrat zabarykadowany broń Boże nam przeszkadzać czy wy się czujecie co piszecie.

  1. Taka Ruptawa, trzy drogi przelotowe, o bardzo dużym natężeniu ruchu i brak jakichkolwiek chodników!!! No i nie zanosi się na budowę nowych!!!! Ale pieniążki co miesiąc w UM brać!!!

   1. Wytłumaczenie jest banalnie proste.
    Ruptawa jest w Jastrzębiu. Pędzą tam tędy kierowcy z Pielgrzymowic i Golasowic. A kasiorę biorą urzędnicy którzy są mieszkańcami Wodzisławia.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?