Stal Nysa
Barkom Lwów (b)
BBTS Bielsko-B. (b)

Piętnasta wygrana z rzędu!

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla odnieśli piętnaste z kolei zwycięstwo w meczu o punkty, pokonując w czwartkowy wieczór na wyjeździe mistrza Bułgarii, Hebara Pazardżik 3:1 (26:28, 25:23, 25:19, 25:16). Faktem jest, że w ten pierwszy pojedynek „po przerwie na koronawirusa” nasz zespół wszedł z niemałym trudem, ale w miarę rozgrzewania zastałych nieco mięśni przewaga faworyta wzrosła na tyle, że gospodarze zdołali urwać jedynie seta.

Tą jedyną przegraną przez nasz zespół partią była premierowa odsłona, którą Bułgarzy wygrali na przewagi. Po podopiecznych Andrei Gardiniego było widać braki treningowe, bowiem w połowie seta prowadzili oni 15:10, a mimo to pozwolili rywalom na udaną pogoń. Co więcej, w drugiej części gry nasi siatkarze również początkowo dominowali (9:4, 12:7, 16:11), aby po kilku zaledwie minutach przegrywać 20:21. Ostatecznie jednak za sprawą dobrej postawy Rafała Szymury i Tomasza Fornala ta partia padła naszym łupem.

Okazało się to punktem zwrotnym w zawodach. Jastrzębski Węgiel w dwóch kolejnych setach wygrywał już zdecydowanie, bo do dziewiętnastu i szesnastu. W trzeciej części goście uciekli gospodarzom od stanu 12:11, zaś w czwartej prowadzili od początku do końca, nie dając Bułgarom nadziei na sukces.

MVP zawodów został wybrany Łukasz Wiśniewski, który zapisał na swoje konto 17 pkt. i bez wątpienia powiódł kolegów do wygranej.

Jak już wielokrotnie wspomnieliśmy, podopieczni Andrei Gardiniego jechali do Bułgarii w roli triumfatorów grupy i pewni awansu do ćwierćfinału. Teraz przed nami dwa domowe pojedynki, kolejno w niedzielę ze Ślepskiem Suwałki (PlusLiga) oraz w środę z VfB Friedrichshafen (Liga Mistrzów). Szansa na kontynuację passy jest zatem całkiem spora.

10 lutego 2022, Pazardżik, 18:00
Hebar Pazardżik – Jastrzębski Węgiel 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Wiśniewski, Gladyr, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) – Macyra, Szymura

Wpisy na temat “Piętnasta wygrana z rzędu!”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.