Pijani nastolatkowie zaatakowali policjantów

fot. KPP Cieszyn

Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu w Zebrzydowicach. Późnym wieczorem do jednego ze sklepów spożywczych weszło dwóch nastolatków. Wykorzystując fakt, że w środku było niewiele osób, 17-latek wspólnie ze swoim młodszym kolegą ukradł artykuły spożywcze i uciekł. Ekspedientka, widząc znajomego policjanta z jastrzębskiej „drogówki”, który był po służbie i robił właśnie zakupy, natychmiast poprosiła go o pomoc.

Policjant wraz ze sprzedawczynią pobiegł za sprawcami i próbował ich zatrzymać. Chwilę po tym, jak się przedstawił, młodociani przestępcy zaczęli się agresywnie zachowywać i zaatakowali kobietę oraz stróża prawa. Po ataku sprawcy uciekli do pobliskiego lasu.

Natychmiast w sprawę zostali zaangażowani policjanci z Zebrzydowic. Już kilka chwil po zdarzeniu mundurowi z Zebrzydowic i jastrzębski policjant zatrzymali podejrzanych. Żaden z nich nie zamierzał się łatwo poddawać. Obaj byli agresywni, znieważali funkcjonariuszy oraz grozili popełnieniem przestępstwa na ich szkodę. Dodatkowo każdy miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Młodociani przestępcy nie chcieli również podać swoich danych. Ostatecznie mundurowi znaleźli przy jednym z nich dokument tożsamości i potwierdzili jego dane. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Zebrzydowic. Chwilę później policjanci ustalili dane drugiego sprawcy. Sprawcy noc spędzili w odizolowaniu. 16-latek w Policyjnej Izbie Dziecka, a 17-latek w policyjnym areszcie.

Młodszy z nich decyzją Sądu Rodzinnego został umieszczony w ośrodku wychowawczym. Z kolei podejrzany 17-latek będzie odpowiadał jak dorosły. Policja wraz z prokuraturą wnosiła o zastosowanie wobec niego środku zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd po rozpatrzeniu wniosku, w związku z tym, że podejrzany jest osobą małoletnią i przyznał się do zarzucanych czynów, zadecydował o środku zapobiegawczym w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się ze współsprawcą, a także zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. (źródło: KPP Cieszyn)

  1. Jak zobaczyli ostatni filmik z spektakularnym zatrzymaniem samochodu na stacji benzynowej, jak zobaczyli jakie ciamajdy robią w policji to już wiedzieli że spokojnie sobie mogą nimi poradzić.

  2. Kiedyś na kilkudziesięciu młodocianych okładających się sztachetami po dyskotece, wystarczył jeden dzielnicowy. I spokój jak makiem zasiał.
    Tak jak już ktoś napisał……..jaka władza taka policja. Teraz to musi być kilka radiowozów, żeby jednego chuligana spacyfikować. ŻENADA

  3. Parszywe gnojki z Zebrzydowice przywiązać do drzewa i biczować patrzeć tylko czy skóra równo pęka… Z tej mąki chleba już nie będzie a rodzice pewnie tacy sami…

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?