Pijani nastolatkowie zaatakowali policjantów

fot. KPP Cieszyn

Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu w Zebrzydowicach. Późnym wieczorem do jednego ze sklepów spożywczych weszło dwóch nastolatków. Wykorzystując fakt, że w środku było niewiele osób, 17-latek wspólnie ze swoim młodszym kolegą ukradł artykuły spożywcze i uciekł. Ekspedientka, widząc znajomego policjanta z jastrzębskiej „drogówki”, który był po służbie i robił właśnie zakupy, natychmiast poprosiła go o pomoc.

Policjant wraz ze sprzedawczynią pobiegł za sprawcami i próbował ich zatrzymać. Chwilę po tym, jak się przedstawił, młodociani przestępcy zaczęli się agresywnie zachowywać i zaatakowali kobietę oraz stróża prawa. Po ataku sprawcy uciekli do pobliskiego lasu.

Natychmiast w sprawę zostali zaangażowani policjanci z Zebrzydowic. Już kilka chwil po zdarzeniu mundurowi z Zebrzydowic i jastrzębski policjant zatrzymali podejrzanych. Żaden z nich nie zamierzał się łatwo poddawać. Obaj byli agresywni, znieważali funkcjonariuszy oraz grozili popełnieniem przestępstwa na ich szkodę. Dodatkowo każdy miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Młodociani przestępcy nie chcieli również podać swoich danych. Ostatecznie mundurowi znaleźli przy jednym z nich dokument tożsamości i potwierdzili jego dane. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Zebrzydowic. Chwilę później policjanci ustalili dane drugiego sprawcy. Sprawcy noc spędzili w odizolowaniu. 16-latek w Policyjnej Izbie Dziecka, a 17-latek w policyjnym areszcie.

Młodszy z nich decyzją Sądu Rodzinnego został umieszczony w ośrodku wychowawczym. Z kolei podejrzany 17-latek będzie odpowiadał jak dorosły. Policja wraz z prokuraturą wnosiła o zastosowanie wobec niego środku zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd po rozpatrzeniu wniosku, w związku z tym, że podejrzany jest osobą małoletnią i przyznał się do zarzucanych czynów, zadecydował o środku zapobiegawczym w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się ze współsprawcą, a także zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. (źródło: KPP Cieszyn)

  1. Jak zobaczyli ostatni filmik z spektakularnym zatrzymaniem samochodu na stacji benzynowej, jak zobaczyli jakie ciamajdy robią w policji to już wiedzieli że spokojnie sobie mogą nimi poradzić.

  2. Kiedyś na kilkudziesięciu młodocianych okładających się sztachetami po dyskotece, wystarczył jeden dzielnicowy. I spokój jak makiem zasiał.
    Tak jak już ktoś napisał……..jaka władza taka policja. Teraz to musi być kilka radiowozów, żeby jednego chuligana spacyfikować. ŻENADA

  3. Parszywe gnojki z Zebrzydowice przywiązać do drzewa i biczować patrzeć tylko czy skóra równo pęka… Z tej mąki chleba już nie będzie a rodzice pewnie tacy sami…

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny