Pijany “za kółkiem”? To był zawodowy kierowca!

Do tego zdarzenia doszło w sobotę, 6 lutego, około godziny 20.30 w Wodzisławiu Śląskim. Jastrzębski policjant podróżował akurat swoim samochodem, gdy zauważył kierowcę, który jeździł dookoła ronda. Mężczyzna dopiero po kilku okrążeniach opuścił skrzyżowanie, a funkcjonariusz postanowił pojechać za nim.

fot. pixabay

Kierowca volkswagena na prostym odcinku drogi najeżdżał na krawężniki i wjeżdżał na przeciwny pas ruchu. Kiedy zjechał w zatoczkę, policjant wykorzystał moment, aby go zatrzymać. Podejrzenia stróża prawa co do stanu trzeźwości kierującego okazały się słuszne. Od mężczyzny był wyczuwalny alkohol. Gdy 45-latek zorientował się, że grozi mu odpowiedzialność karna, wyszedł z auta i zaczął uciekać. Sierżant sztabowy Krzysztof Bączek zatrzymał go i przytrzymał do czasu przyjazdu policjantów ruchu drogowego. Ostatecznie mężczyzna odmówił poddania się badaniu na alkomacie. W związku z tym pobrano mu krew do badań, które wykażą jaką zawartość alkoholu miał w chwili zdarzenia.

Nieodpowiedzialne zachowanie będzie słono kosztować mężczyznę, który okazał się… zawodowym kierowcą. Oznacza to, że gdy tylko badanie krwi potwierdzi, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu, 45-latek straci wszystkie uprawnienia, jakie do tej pory zdobył. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Ja się nie dziwię że jechał po spożyciu. Naprawdę dużo kierowców jedzie na rauszu jak i również gdy mają zakaz sądowy kierowania pojazdami. Jakie jest prawdopodobieństwo zatrzymania przez patrol drogówki takiego kierowcy? Naprawdę bardzo ale to bardzo małe. Pamiętam że w latach 90-tych był projekt poselski za tym żeby takim kierowcom nie zabierać prawo jazdy tylko zabierać im samochody. Czy zatrzymanie prawa jazdy zmniejsza ilość samochodów na drogach ,no może minimalnie. Co weekend zatrzymuje się około 1000 praw jazdy a jakby zabierać samochody? By było lużniej na drogach i bezpieczniej.

  1. No nareszcie autentyczna, szczera samokrytyka, nie jest z tobą tak żle skoro potrafisz sam się do tego przyznać, gratuluję, większość ma cię już dość.

    1. Dżordż Lowerboj

     Ten – jak to po chrześcijańsku ująłeś – głupek portalowy i niedołęga życiowy – kosi 17 000zł na rękę miesięcznie i z nudów w pracy wypisuje te rzeczy.

     Teraz co, tobie żal toopę ściska?

     1. Mnie nie ściska żal toopy bo mam w toopie twoje żałosne brednie które ciągle wypisujesz a 17000 zł to ty masz narysowane tam gdzie się znajdujesz czyli w psychiatryku. I nie jestem żadnym ”chrześcijaninem” więc też mam w toopie po jakiemu ja to ująłem. Lecz się na nogi bo na twój łeb już za późno.

  1. Boxergardagarda75@onet.eu

   Zawodowy kierowca, to taki, którego praca polega na prowadzeniu samochodu. Tutaj szkoła nie ma nic do rzeczy. Poza tym, nie ma szkoły o profilu kierowca.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny