Pionier w grze o mistrza Śląska

Fot. archiwum

Za nami drugi z trzech „zjazdów” Tauron Ekstraligi – Drużynowych Mistrzostw Śląska Seniorów w szachach. Aktualnie po sześciu rozegranych pojedynkach ekipa UKS Pionier zajmuje pozycję wicelidera z dorobkiem 10 pkt. i stratą dwóch do prowadzącego MKSz Rybnik. Jastrzębianie wciąż zachowują szansę na złoty medal. Turnieje rozgrywane są na Stadionie Śląskim

Nasi szachiści rozpoczęli zmagania pod koniec lutego. W pierwszych trzech pojedynkach Pionier odprawił kolejno UKS 21 Podlesie (4,0-2,0), Pałac Młodzieży Katowice (5,5-0,5) i Roszadę Gliwice (5,0-1,0) i tym samym jako niepokonani przystąpili do marcowej rywalizacji.

Tu niestety na starcie przydarzyła się naszej ekipie porażka ze wspomnianym MKSz Rybnik (2,0-4,0), której odzwierciedleniem jest dwupunktowa strata do tej drużyny. Jastrzębianie szybko jednak podnieśli się po tej przegranej, pokonując Roszadę Żory (3,5-2,5) oraz Ognisko Rydułtowy (6,0-0,0).

W naszych szeregach najlepiej spisuje się jak na razie Zuzanna Adamczyk, która nie zaznała goryczy porażki, odnosząc pięć wygranych i raz remisując. Również niepokonany pozostaje Bartłomiej Niedbała (trzy zwycięstwa, trzy remisy). Do dorobku Pioniera dołożyli swoją cegiełkę także: Marcin Molenda (4-1-1), Michał Redzisz (3-2-1), Tomasz Gałuszka (3-2-1), Rafał Niedbała (2-0-1) i Michał Paździora (1-1-1).

W ostatnich trzech meczach, która zaplanowane są na najbliższy weekend, Pionierzy mierzyć się będą z RKS Mat Ruda Śląska, Silesią Racibórz i AZS Politechniką Śląską Gliwice. Z kolei lider z Rybnika powalczy z UKS 21 Podlesie, Ogniskiem Rydułtowy i Pałacem Młodzieży.

Tabela
1. MKSz Rybnik – 12 pkt.
2. UKS Pionier Jastrzębie – 10 pkt.
3. UKS 21 Podlesie – 8 pkt.
4. Roszada Gliwice – 7 pkt.
5. Politechnika Śląska – 7 pkt.
6. Roszada Żory – 5 pkt.
7. Silesia Racibórz – 5 pkt.
8. Pałac Młodzieży Katowice – 4 pkt.
9. Ognisko Rydułtowy – 2 pkt.
10. Mat Ruda Śląska – 0 pkt.

Źródła: Facebook / UKS Pionier, chessarbiter.com

Wpisy na temat “Pionier w grze o mistrza Śląska”

  1. Mamy zdolna młodzież i dobrych trenerów ,opiekunów i bardzo dobrze gratuluję i pozdrawiam kibic Jastrzębskiego sportu

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry