Piwko dwunasta na świecie

Fot. Facebook / Fit-40 Małgorzata Piwko

Jastrzębska instruktor fitness Małgorzata Piwko zajęła dwunaste miejsce w Mistrzostwach Świata w Kulturystyce i Fitness, które odbyły się w drugim tygodniu listopada w hiszpańskiej miejscowości Santa Susanna. Piwko dotarła do półfinału zmagań fitness sylwetkowego weteranek powyżej 45 lat, na którym zakończyła udział w tej imprezie.

Mimo miana „dwunastej na świecie” jastrzębianka nie była zadowolona ze swojego występu. Wiele wskazuje na to, że brak awansu do finałów był efektem dziwnych decyzji sędziowskich, których nie mogli zrozumieć… nawet polscy arbitrzy.

– Będę walczyła dalej. Niestety, wczoraj przegrałam. Byłam na 12. miejscu. Dlaczego? Pod koniec każdego dnia mamy zebrania i wówczas sędziowie kadry Polski oceniają wszystko. Do mnie nie mogli się „przyczepić” i nie wiedzą, co się stało. Jedyny powód mógł być taki, że byłam rzekomo ciut większa niż „kanon”. Taki mógł być powód, ponieważ nie dostałam nawet kreski do porównania, czyli panel sędziowski odrzucił mnie od razu w momencie wejścia na scenę z tego powodu, że jestem większa niż inne zawodniczki. Ja się z tym nie zgadzam, ale przyjęłam to na klatę. Jednak dostałam się tutaj i byłam na tej scenie i dla siebie jestem wygraną – powiedziała Małgorzata Piwko na nagranym w Santa Susanna video, który opublikowała na swoim profilu na Facebooku.

Na podium w kategorii fitness sylwetkowego weteranek +45 znalazły się Finka Tiina Niinimaki, Ukrainka Maryna Jerszowa i Finka Susan Hakala. Dodajmy, że reprezentacja Polski spisała się w Santa Susanna znakomicie, zdobywając dwadzieścia medali, które dały biało-czerwonym trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej tuż za Hiszpanią i Ukrainą.

Przypomnijmy, że wcześniej Małgorzata Piwko wywalczyła mistrzostwo Polski fitness w Ostrowcu Świętokrzyskim i temu sukcesowi zawdzięczała kwalifikację do kadry narodowej na mistrzostwa świata.

Źródła: Facebook / Fit-40 Małgorzata Piwko, strongo.pl

Wpisy na temat “Piwko dwunasta na świecie”

  1. Fitness kobiecy jest w Łodzi. Kulturystyka kobieca… To taki rodzaj feminizmu. Nie znam gościa, który lubi „muły” u kobiety…
    Poza tym gratulacje i… mniej białka😁

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry