Pniówek z czwórką od GieKSy

W pierwszym sparingu w ramach przygotowań do rundy wiosennej piłkarze GKS Jastrzębie pokonali w Nieboczowach trzecioligowy Pniówek Pawłowice 4:1. Spotkanie rozegrane zostało w niecodziennym systemie trzech tercji po 40 minut (1:0, 2:0, 1:1). Gole dla naszego zespołu zdobyli Farid Ali (piękny strzał z rzutu wolnego), Dominik Kulawiak, Marek Mróz i Jakub Apolinarski. Wynik ustalił natomiast doskonale znany naszym kibicom Wojciech Caniboł – obecnie snajper Pniówka.

Należy wspomnieć, że jastrzębianie przystąpili do sparingu po bardzo ciężkim wtorku, w trakcie którego nadrabiali brak poniedziałkowego treningu na murawie, a także po porannych zajęciach na siłowni.

W trakcie zawodów trener Paweł Ściebura miał okazję przyjrzeć się trzem testowanym zawodnikom. Byli nimi: Dariusz Kamiński z Wisłoki Dębica i Kajetan Szmyt z Warty Poznań oraz młody bramkarz z ekipy naszych juniorów, Jakub Maciejowski (rocznik… 2005!). Kolejnym rywalem GieKSy będzie w sobotę na wyjeździe Hutnik Kraków.

Dodajmy że pojedynek z Pniówkiem był dla nas pośrednią okazją do spotkania wielu starych znajomych. W Pawłowicach wraz z trenerem Grzegorzem Łukasikiem oraz wspomnianym Canibołem są także: Oskar Mazurkiewicz, Tomasz Musioł, Piotr Trąd, Damian Zajączkowski oraz Bartosz Semeniuk.

20 stycznia, Nieboczowy, godz. 14:30
GKS Jastrzębie – Pniówek Pawłowice 4:1 (1:0; 2:0; 1:1)
Bramki: Ali 10, Kulawiak 49, Mróz 53, Apolinarski 94 – Caniboł 96

GKS Jastrzębie – I tercja: Drazik – Kulawiak, Słodowy, Bondarenko, Witkowski, Bielak, Szmyt, Mróz, Ali, Kamiński, Rumin. II tercja: Drazik – Kulawiak (61. Szczęch), Słodowy (61. Szcześniak), Bondarenko, Witkowski (61. Zalewski), Bielak (61. Dzida), Jadach, Mróz (61. Feruga), Zejdler, Ali (61. Apolinarski), Rumin (61. Szczepan). III tercja: Maciejowski – Szczęch, Łaski, Szcześniak, Zalewski, Dzida, Apolinarski, Zejdler (92. Mydlarz), Feruga, Jadach (92. Skórecki), Szczepan.

Źródło: gksjastrzebie.com