Pobili się na środku skrzyżowania

Kilka dni temu przed godziną 15.00 policjanci z żorskiej drogówki zostali wezwani w rejon skrzyżowania drogi krajowej nr 81 z ulicą Północną, gdzie miało dojść do awantury.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Jak ustalili na miejscu, „zapalnikiem” całej sytuacji było zdarzenie drogowe, do którego doszło jeszcze na terenie Zbytkowa. Kiedy kierujący samochodem BMW, 64-letni mieszkaniec powiatu bytomskiego, zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną w Żorach, drugi – 29-latek, mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, podszedł do jego pojazdu, chcąc wyjaśnić sprawę sytuacji na drodze.

W tym momencie doszło do szamotaniny między kierującymi, w wyniku czego 64-latek doznał obrażeń nosa i połamał okulary. Według relacji, kiedy starszy z kierowców planował nagrać całe zdarzenie telefonem, to młodszy miał wyszarpać z jego ręki telefon i rozbić go o ziemię. Uszkodzeniu miały też ulec drzwi samochodu BMW. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Policjanci ustalają okoliczności i przebieg zdarzenia. Za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu i zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. (źródło: KMP Żory)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry