Pod naczepą tira do raju…

Niedawno funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację od pracownika stacji paliw w pobliskich Warszowicach o zziębniętym cudzoziemcu przebywającym na terenie ich stacji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej ustalili, że cudzoziemiec podróżował pod naczepą ciężarówki. Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Zadeklarował, iż pochodzi z Erytrei.

fot. Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu

Cudzoziemcowi zapewniono niezbędną opiekę związaną z wychłodzeniem organizmu. Przeprowadzono także test na obecność koronawirusa, który wyszedł negatywnie. W obecności tłumacza języka tigrinia, potwierdzono erytrejskie obywatelstwo i dane osobowe zatrzymanego mężczyzny.

Obywatel Erytrei zamierzał dotrzeć do Europy Zachodniej. Swą podróż pod naczepą tira rozpoczął na własną rękę w Rumunii. Podróżował w ten sposób około 11 godzin.

Cudzoziemcowi przedstawiono zarzuty przekroczenia granicy RP wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Następnie dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 1500 złotych.

W trakcie dalszych czynności służbowych Erytrejczyk złożył wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium RP. Po przyjęciu od niego wniosku mężczyzna otrzymał Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości Cudzoziemca. Następnie decyzją sądu 18-latek został umieszczony w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców. (źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu)

Wpisy na temat “Pod naczepą tira do raju…”

  1. co za bzdura! z ery…czego jest?! spakowac na tira i odeslac!!! jaki kur… azyl?! maly burdel w kraju? islamu brakuje i kolorowych wiecej!!! bedzie teczowe zycie, bedziecie szczeliwi – i to nie rasizm, a trzezwe spojrzenie na sytuacje na swiecie! u nas sie to trzyma, bo ciagle chrzescijanstwo dominuje! ale piora mlode mozgi, mlodziez mysli, ze to kosciol jest wrogiem 🙁 soo sad… pamietajcie, ze ci obcokrajowcy maja inna wiare, inna kulture, inne podejscie do zycia! oraz najwazniejsze, co pokazuja kraje udzielajace takich azyli – oni sie nie utozsamiaja z ludem i krajem, ktory daje im azyl, a robia tam rozzz…pierdziel!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny