Podhale nie polubi Jastora

Hokeistki UKH Białe Jastrzębie zapisały na swoje konto kolejne zwycięstwo w ramach rozgrywek Grupy B Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. W minioną sobotę podopieczne trenera Marka Kozyry pokonały Podhale Nowy Targ 4:0 (0:0, 4:0, 0:0), czyniąc to w stylu… JKH GKS Jastrzębie!

Podobnie dzień wcześniej jak ekipa Roberta Kalabera (przypomnijmy – 7:1 z męską ekipą “Szarotek”), Białe w ciągu zaledwie kilku minut drugiej tercji rozstrzygnęły losy trzech punktów. Dość powiedzieć, że pomiędzy 37. a 40. minutą nasze hokeistki zdobyły trzy gole. Na listę strzelców wpisały się Dominika Szymik (dwukrotnie), Zuzanna Rduch i Weronika Szymura.

Po sześciu rozegranych spotkaniach Białe prowadzą w tabeli grupy B i wiele wskazuje na to, że w tym sezonie stoczą emocjonujący bój o dwa miejsca w play-offach z Kozicami Poznań i Cracovią Kraków. Co ciekawe, to właśnie Kozice i “Pasy” będą rywalkami jastrzębianek w dwa kolejne listopadowe weekendy.

14 listopada 2020, Jastrzębie-Zdrój, 15:45
Białe Jastrzębie – Podhale Nowy Targ 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
1:0 Szymik (Kierc) 27:48
2:0 Rduch (Cywoniuk) 36:30
3:0 Szymura (Rduch) 37:30
4:0 Szymik (Rduch) 39:39

Białe Jastrzębie: Radomska (od 56:04 Chrapek) – Rostalska, Postel, Szymura, Szymik, Rduch – Bodzioch, Cywoniuk, Marchewka, Kierc, Karbowniczak – Piechaczek, Świerczek, Krzyżaniak.

Źródło: polskahokejliga.pl