Podrzucali śmieci na osiedlu. Zdradził ich monitoring…

fot. SM Jastrzębie-Zdrój

Na początku października Straż Miejska otrzymała zgłoszenie dotyczące podrzucenia odpadów na ulicy Bogoczowiec – nieopodal śmietnika. Dzięki zainstalowanemu w tym rejonie monitoringowi oraz szybko przeprowadzonym czynnościom służbowym przez dzielnicowych Straży Miejskiej, udało się ustalić „właścicieli” podrzuconych odpadów. W obu przypadkach sprawcy przyznali się do popełnionego wykroczenia i zostali ukarani mandatem karnym, gdyż odpady budowlane i rozbiórkowe powinni dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój, właściciel nieruchomości zobowiązany jest do pozbywania się odpadów komunalnych powstałych na terenie nieruchomości w następujący sposób:

1) przekazując je podmiotowi odbierającemu odpady z częstotliwością wynikającą z zakresu usług świadczonych przez gminę i w sposób umożliwiający świadczenie tych usług;

2) przekazując je do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na zasadach określonych odrębnymi przepisami;

3) przekazując je do punktów zbiórki utworzonych w wybranych placówkach handlowych (punktów sprzedaży) lub punktów serwisowych na zasadach określonych odrębnymi przepisami;

4) przekazując je do innych punktów zbiórki.

(źródło: SM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Podrzucali śmieci na osiedlu. Zdradził ich monitoring…”

 1. Kiedy do was blokersy dotrze. Że śmieci pod wasze króliczoki wywożą wasi pobratymcy co się pobudowali ale jeszcze domu nie oddali a mieszkają. Nie oddali żeby podatku od nieruchomości za dom nie płacić i tak czasem przez 10 i więcej lat.
  Inna sprawa My na domkach jak robimy remont lub wymiana mebli to odpady musimy sami oddać na PSZOK. A wy to macie w du…ie i walicie pod kosz i niech się odpowiednie służby tym martwią.
  Ten sam problem macie z segregacją i wieczny płacz że za dużo płacicie to nie będziecie segregować. Niestety my na domkach płacimy tyle samo co wy i segregujemy.
  Niestety wasza mentalność jest taka sama od pokoleń. Wasi przodkowie was tu spłodzili a pochodzili z zadupia bo wieś to było by cudowne określenie na to skąd pochodzili. I nigdy ani oni ani wy nie szanujecie tego co macie bo jak to określacie “to nie nasze to od wszystkich więc czemu ja mam dbać o czyjeś”
  A z ciekawości. Mi na pole też baran podrzucił odpady budowlane. Tak blokers co buduje się 500m dalej.

  1. 16 — strasznie prymtiywny jestes, taki typowy buraczek , komu niby te kwadraciaki domki a la wczesny Gierek sie podobaja?? no komu?? kazdy wie ze nie macie kasy i palicie czym popadnie w ych starych piecach alaPRL wystarczy pojechac na pszczynska czy kondzilowiec i widac ze z co drugiego kwadraciaka leci jak z huty , wiec opanaju sie glpcze

   1. Powiem ci tak. Miałem zgłoszenie od takiego prymitywa jak ty że palę śmieciami bo leci mi biały dym z komina.
    O dziwo nie jestem nikim ważnym więc SM była podobno 30 minut od zgłoszenia. To była zima 2019/2020.
    2 gostków przez 15 minut chodzili po piwnicy i szukali pieca CO. Na daremne były tłumaczenia że dom jest opalany gazem ziemnym. Nie potrafili tego zrozumieć. Bo sami widzieli biały dym ze śmieci.
    A do czego dążę. mało inteligentny jesteś i wszystko co z komina leci uważasz za dym ze śmieci. niestety to jest para wodna z pieca kondensacyjnego.
    Takie same geniusze jak ty wdrapały się kilka lat temu na chłodnie kominowe elektrowni Bełchatów.

   2. JANN typowa cebula z ciebie. Nie w twoim interesie jest zaglądanie do czyjegoś portfela i wytykanie kto ma ładniejszy dom/mieszkanie. Tak, jakby wasze króliczoki były mniej kwadratowe niż nasze domy …. Baranowi takim jak ty nie da się też przemówić, że za wywóz śmieci płacimy niezależnie od ilości. Uprze się na swoim i koniec. Zatrzymany w PRL.

 2. No wiadomo że ci z tych domków podrzucają chałpy pobudowli a nie stać ich na wywóz śmieci tylko kombinują jak nie pala w piecach to podrzucają na osiedla

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?