Podwyżki w jastrzębskim samorządzie!

„385 zł brutto – średnio o taką kwotę od 1 stycznia przyszłego roku wzrosną wynagrodzenia w Miejskim Zarządzie Nieruchomości w Jastrzębiu-Zdroju” – informuje Sebastian Matuszak z zakładowej „Solidarności”.

fot. pixabay

„Mieliśmy większe oczekiwania, ale zostaliśmy postawieni pod ścianą. Gdybyśmy nie podpisali tego porozumienia, pracownicy dostaliby mniej. Pani prezydent podkreślała, że miasto nie dysponuje środkami, które mogłoby przeznaczyć na wyższe podwyżki” – mówi Sebastian Matuszak.

Zapisy porozumienia obejmują pracowników tych jastrzębskich instytucji samorządowych, w których obowiązuje Ponadzakładowy Układ Zbiorowy Pracy. Obok Miejskiego Zarządu Nieruchomości są to: Ośrodek Pomocy Społecznej, Dom Pomocy Społecznej i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

„Średnie podwyżki w poszczególnych instytucjach mogą być nieznacznie zróżnicowane w zależności od liczby zatrudnionych w nich pracowników” – mówi Danuta Jemioło, kierownik biura terenowego Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności” w Jastrzębiu-Zdroju. Jak podkreśla, warunkiem przyznania podwyżek, postawionym przez prezydent miasta, było przesunięcia terminu wypłaty wynagrodzeń z końca danego miesiąca na 10. dzień następnego miesiąca.

Od nowego roku wzrosną też wynagrodzenia w miejskim żłobku. „Wynagrodzenia w żłobku będą wyższe średnio o 380 zł brutto. Na 26 osób zatrudnionych w tej placówce 24 zarabia na poziomie płacy minimalnej” – mówi Krzysztof Janicki, przewodniczący oświatowej „Solidarności” w Jastrzębiu-Zdroju. Zaznacza także, że część kwoty podwyżki to wyrównanie do płacy minimalnej, która w przyszłym roku wzrośnie o 210 zł brutto i wyniesie 3010 zł brutto. (źródło: NSZZ „Solidarność” Region Śląsko-Dąbrowski)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?