Pójdzie “siedzieć” za kapsułki do prania

Do tego zdarzenia doszło na początku marca w jednym ze sklepów w centrum miasta. Mężczyzna ukradł dwie paczki kapsułek do prania o wartości około 90 złotych. Kiedy z towarem, zamiast do kas, skierował się do wyjścia, dwie pracownice sklepu postanowiły go zatrzymać. Wtedy 30-latek zaatakował je, odpychając, szarpiąc i grożąc pobiciem.

Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania. Jak udało im się ustalić, sprawcą przestępstwa był mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Według informacji, jakie uzyskali, nie posiadał nigdzie stałego miejsca zamieszkania. Jastrzębianin został zatrzymany 29 kwietnia, kiedy na ulicy Harcerskiej z terenu budowy usiłował ukraść elektronarzędzia. Mężczyzna wcześniej już trzykrotnie dopuścił się włamania i kradzieży – między innymi wkrętarek, szlifierek, skrzynki z narzędziami oraz nagrzewnicy.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Za przestępstwa te grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Pójdzie “siedzieć” za kapsułki do prania”

  1. To chyba temu delikwentowi w moim lokalu zrobiłem -OJCIEC PRAĆ?-więcej sie nie pojawił. Nie wiem po co Policja wcina się w sprawy między właścicielem a szumowiną

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?