“Policja! Zatrzymaj się!”

Kilka dni temu w Wodzisławiu Śląskim doszło do kradzieży wartego około 2500 złotych roweru. Sprawca pokonał zabezpieczenie w postaci kłódki, którą rower był chroniony, i odjechał na nim. Będący na miejscu policjanci z Wydziału Kryminalnego otrzymali zdjęcia oraz numer seryjny roweru.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Obok miejsca zdarzenia przechodził będący po służbie policjant, którego zaciekawiła obecność kolegów. Dowiedziawszy się o okolicznościach zdarzenia, postanowił pomóc i pieszo przeszukać ulice osiedla. Chwilę później zauważył mężczyznę poruszającego się na odpowiadającemu opisowi rowerze. 33-latek, na okrzyk „Policja! Zatrzymaj się!”, zaczął uciekać. Kierowca jadącego pobliską ulicą samochodu zatrzymał się i zapytał, co się stało. Wtedy też funkcjonariusz poinformował, że goni złodzieja uciekającego na skradzionym rowerze. Kierujący bez wahania oświadczył, iż pojedzie za nim. W tym czasie policjant poszedł do swojego auta i pojechał w kierunku, w którym uciekał sprawca.

Świadkowie pościgu, którzy ruszyli za sprawcą, zajechali mu drogę, wskutek czego mężczyzna porzucił rower i zaczął uciekać w przeciwnym kierunku. Już po chwili zauważył go mundurowy. Tym razem nie dał za wygraną i po krótkim pościgu zatrzymał 33-latka. Odzyskany rower trafił szczęśliwie do swojego właściciela. (źródło: KPP Wodzisław Śląski)

Wpisy na temat ““Policja! Zatrzymaj się!””

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?