Policjanci na “maseczkowym” froncie

Jastrzębscy policjanci systematycznie kontrolują placówki handlowe i środki transportu publicznego, zwracając uwagę osobom, które nie przestrzegają obowiązku zakrywania ust i nosa.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

„Przypominamy, że za to wykroczenie osoby nie zasłaniające ust i nosa mogą zostać pouczone lub ukarane mandatem karnym. Funkcjonariusze mogą też sporządzić wniosek o ukaranie do sądu” – czytamy na stronie KMP w Jastrzębiu-Zdroju.

„W ostatnich dniach policjanci prewencji szczególnie ukierunkowali swoje kontrole na środki transportu publicznego. Wszystko po to, aby zweryfikować, czy podróżujący pamiętają o używaniu maseczek, zachowywaniu dystansu społecznego oraz czy w środkach komunikacji zbiorowej znajduje się odpowiednia ilość osób. Niestety, coraz częściej pojawiają się osoby, które nie noszę maseczek w ogóle. Tam, gdzie to możliwe, mundurowi pouczają i tłumaczą istotę oraz cel wprowadzonych obostrzeń. Jednak wciąż zdarzają się takie osoby, które w rażący sposób lekceważą przepisy. Wobec nich wyciągane są konsekwencje” – dowiadujemy się. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Jestem kobietą już starą 78 letnią.Raz czy dwa razy w tygodniu jeżdżę z Pawłowic swoim samochodem którego jestem kierowcą na zakupy do Jastrzębia czy Żor.W Pawłowicach jakoś sklepy biednie zaopatrzone.Noszę maseczkę FOLII z atestem bo przez te szmatki nie potrafię oddychać.Czy robię żle że nie noszę szmatek?

 2. To sem ja na jakie choroby będą chorować?
  Uważasz że szczepionki zmieniają DNA?
  Piszesz o wyścigu koncernów. Mamy gospodarkę rynkową, więc marketing jest dozwolony. Inne szczepionkę zastosowano w W. Brytani, inne w Unii Europejskiej. Wniosek oczywisty. Szczepimy się kilka razy, bo organizm musi nabrać odporności, szczepionki na grypę też co roku są zmieniane. A i Jan Pospieszalski krąźy wokół tematu , ale to jeszcze nie to. Jeszcze istoty nie uchwycił. Powodzenia.
  Koncerny, dobrze, że są, dlaczego to wszystko tyle kosztuje, bo żaden naukowiec, który siedzi nad opracowaniem leku nie będzie robił po tylu latach nauki i poświęcenia bez wynagrodzenia, to samo zespoły inżynierów opracowujących nowe rozwiązania ,urządzenia, chociażby respiratory dla chorych na covid., czy pompy, nie wspomnę o urządzeniach najnowszych generacji o których Polska może pomarzyć.. Może dla Ciebie również przyjdzie ratować np. przy covidzie.

  1. Idź do lekarza bo piszesz bzdety,respiratory przy covidzie to największa bzdura! Covid powinien być leczony od początku choroby a nie podpinać pacjenta pod respirator jak płuca ledwo zipią,to jest prosty sposób na tortury chorych ludzi.

 3. Tylko prosze na portalu nie wypisywac bzdur!!! w sobote i niedziele ok. 18. wracałem ze Zdroju i w autobusie same małolaty bez maseczek …nas ok. 3-4 osób starszych w maseczkach…i gdzie te kontrole??? nie wypisujcie głupot…zadnych kontroli!!!

 4. No to zaczynamy i zapraszamy/to sem ja/ nareszcie ,jeb.,karać.,proste ,tak jak w Austrii ,zero wychodzenia z domu! W miejscach publicznych i komunikacji popieram

  1. akurat “TO SEM JA” jest antyszczepionkowcem, więc poleci po policjantach, że nie mają prawa, że do sądu i unieważnić mandat, bo to spisek, etc. podobne, i niech sobie zobaczą film (z gatunku paranaukowego) o teorii spiskowej 😉
   Taki to mamy tu folklor i mizerię rozumkową…

    1. Powtórzę się: znów trol troluje… a głupota nie śpi i gotowa na odzew.
     Czerwonego rysia nie ma sensu komentować…
     Stary Jastrzymbioku, pijesz do mnie czy do lewackiego trola powyżej podającego się za mnie?
     Ex, dopóki będzie można, trzeba bronić się prawnie przed ogarniętymi covidiozą oszołomami. Za jakiś czas zaczipowani zejdą lub będą chorować na różne choroby. Jeśli icek morawiecki będzie chciał wprowadzić bezprawną segregację sanitarną, to doprowadzi do rozlewu krwi…

      1. Nie chodzi o przypisanie, tylko świadomą dezinformację i ośmieszanie tego co piszę (poprzez pisanie durnych wpisów i/lub brak ortografii/interpukcji).
       Typowa lewicowa robota: brak argumentów i za dużo ponurych faktów? Ośmieszyć. Poprzez zatrudnonychbtroli lub pożytecznych id.otów.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis