Policjanci z… czarnym sercem

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Policjanci z jastrzębskiej drogówki „przyglądali się” kierowcom w trakcie patrolowania centrum miasta. Szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie obowiązku jazdy prawym pasem, który to w naszym kraju jest nagminnie łamany. W efekcie mundurowi zatrzymali do kontroli kilku kierowców jadących lewym pasem, podczas gdy prawy był wolny. Stróże prawa każdemu z osobna szczegółowo wyjaśniali, w jakich sytuacjach mogą zajmować lewy pas, po czym na zakończenie kontroli wręczali… czarne serduszka, mające przypominać kierowcom, że pośpiech jest złym doradcą. Tych kierowców, którzy jechali wzorowo, policjanci także zatrzymali do kontroli, ale tym razem w nagrodę kierujący otrzymywał piękne, kolorowe i wesołe serduszko. Dodajmy, że prace wykonały dzieci z jastrzębskich przedszkoli. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Policjanci z… czarnym sercem”

  1. Jedziesz prawidlowo, zatrzymuje cię policja, zawraca gitare i daje serduszko w nagrode. IQ pomyslodawcy na poziomie lewego buta Milika

  2. Uważam ze nie ma większej głupoty z interpretacją tego przepisu. W trakcie nauki jazdy uczono mnie iz jeżeli na najbliższym skrzyżowaniu zamierzam skręcić w lewo to aby nie wykonywać slalomu wzdłuż drogi mam trzymać się lewego pasa. po to jest w przepisach prawo w terenie zabudowanym do wyprzedzania z prawej strony przy dwóch pasach ruchu aby korzystać z tego uprawnienia a nie zmuszać ludzi do jeżdżenia slalomem tylko po to aby spełnić ten wprowadzony dopiero po którejś nowelizacjo KD przepis ,czyli trzymania się najbliżej prawej krawędzi jezdni.
    ja bym raczej zwrócił na miejscu Policji uwagę na inny aspekt czyli na oznakowanie. mamy drogę szybkiego ruchu tzw Gierkówkę gdzie przed każdym przejściem ustawiono ograniczenie do 50km /h tyle że za przejściem już odwołania ograniczenia nie ma i tak należało by było jechać wg znaku nieraz po kilka kilometrów gdy dopuszcza 110km/h ,–tylko Kto by to wytrzymał i Kto te złe znaki po minięciu przejścia dla pieszych przestrzega. Tym razem drogowcy powinni zostać ukarani,a policja reagować .

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?