Policjant czujny także po służbie

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Do tego zdarzenia doszło w środę, 9 grudnia, około godziny 17.35 na terenie sklepu spożywczego przy ulicy Pszczyńskiej. Jastrzębski policjant, będący wówczas na zakupach, zauważył agresywnego mężczyznę, który był prowadzony przez sprzedawczynię na zaplecze sklepu. W pewnym momencie 29-latek wyrwał się kobiecie i zaczął uciekać. Bez chwili wahania dzielny stróż prawa pobiegł za „uciekinierem”. Po kilkudziesięciu metrach dogonił i zatrzymał mężczyznę. Agresywny jastrzębianin stawiał opór, w efekcie policjant musiał użyć siły fizycznej, celem udaremnienia ucieczki. Przybyli na miejsce mundurowi poprowadzili już dalsze czynności ze sprawcą kradzieży. O jego losie zadecyduje teraz sąd. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. Do Czytelnika. Nie życzę, abyś kiedykolwiek padł ofiarą bandyckiego napadu lub innego przestępstwa. Jednak zapewniam Cię, że w takiej sytuacji byłbyś wniebowzięty gdyby przed atakiem uchronił Cię policjant będący poza czasem swojej służby lub emerytowany policjant. A sens pisania i mówienia o tym, że policjant poza służbą podjął interwencję jest ogromny. Po pierwsze jest wyrazem społecznego uznania dla takich zachowań, bo przecież taki policjant mógł udać, że nie widzi jak np. kogoś biją lub okradają i nie podjąć interwencji. Po wtóre tworzy wśród samych mundurowych pewien kanon właściwych postaw zawodowych w czasie gdy są poza służbą. Drogi Czytelniku, czy jesteś pewien, że wolałbyś aby policjant w sytuacji, gdy dzieje się Tobie lub komuś krzywda odmówił pomocy, bo jest już tego dnia po służbie?!

  2. szczerze, czy pracownik komunalnika jest po pracy dalej “sprzątającym”, czy pracownik oczyszczalni jest dalej po pracy “pracownikiem nadzoru procesu oczyszczania wód”, czy górnik po pracy węgiel wydobywa?? więc jaki sens mówić “policjant po pracy dalej policjantem” – największa zmora tego systemu że taki Policjant po pracy czuje się bogiem i jeżeli nawet doprowadzi do wykroczeń (np wypił i pobił, to winny nie będzie policjant tylko ofiara – rączki ręce myją).

    1. a i pewnie dorzucą mu w papierach, że podczas ucieczki naruszył nietykalność cielesną policjanta i teraz wyjaśnijmy sobie – czy złodziej, czy zbulwersowany małżonek, niesforne dziecko – które pchnie lub wyrazi swoje słowa w kierunku “cywila(bo jest po pracy) – ale pracującego na co dzień w Policji” – będzie traktowany jak to że pchnął cywila czy pchnął policjanta

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny