Podadzą dłoń dzieciom z Gagarina

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Zapewnienie opieki, wsparcie rodziny i lokalnej społeczności oraz pomoc specjalistyczna – oto cele placówek, które rozpoczynają właśnie pracę w nowo wyremontowanym budynku przy ulicy Gagarina 116. Jastrzębski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej „Być razem” uruchomił właśnie Specjalistyczną Placówkę Wsparcia Dziennego oraz Centrum Usług Społecznych. Pomocą zostanie objętych nawet 40 dzieci w świetlicy oraz minimum 24 w ramach Centrum Usług Społecznych z rejonów osiedla 1000-lecia, ulicy Gagarina i sołectwa Szeroka.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – słowa Janusza Korczaka, które z korkowej tablicy witają gości stanowią motto pracowników świetlicy.

Placówka Wsparcia Dziennego to świetlica specjalistyczna. Oferować będzie nie tylko opiekę, zabawę i wsparcie, ale również zajęcia socjoterapeutyczne, terapeutyczne, korekcyjne, kompensacyjne czy logopedyczne. Specjaliści będą realizować też terapię psychologiczną i socjoterapię. To wszystko obok podstawowej opieki i zajęć świetlicowych: plastycznych, ruchowych czy odrabiania lekcji.

Natomiast zupełnie nową formą pomocy w naszym mieście będzie Centrum Usług Społecznych. Ma ono na celu zwiększyć dostęp mieszkańców do kompleksowych form pomocy dzięki diagnozie ich potrzeb. To właśnie tu specjaliści będą wspierać rodziny w opiece i wychowywaniu dzieci oraz w rozwiązywaniu problemów, aby wprowadzać trwałe pozytywne zmiany w lokalnej społeczności i zapobiegać izolacji.

Projekt utworzenia obu placówek opiewa na wartość 523 756,06 zł, z czego 445 192,65 zł stanowią środki dotacji Unii Europejskiej, 41 900,48 zł środki z budżetu państwa, a 36 662,93 zł – wkład własny miasta.

Placówki będą czynne od poniedziałku do piątku – w godzinach od 14.00 do 18.00 oraz w soboty – w godzinach od 10.00 do 14.00. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Inwestycja w renowacje budynku musi się zwrócić dlatego warto było poświęcić jedno pomieszczenie dla 4-5 dzieci raz na jakiś czas zachodzących, by zgarnąć kolejne Bańki za projekt. Posiedzi popierdzieli dzieci pójdą do domu a do budżetu wpadną pieniądze na jakże kosztowny projekt. To co te dzieci tam będą dostawać złote karty i wczasy czy jak? Bo 40 dzieci dotacji 500 000 na dzień dobry to chyba nie będą siedzieć i oglądać bajek nie?

  2. Z Gagarina nie znaczy że gorsze, ludzie 15 lat temu może, ale teraz wydaje mi się że lepsi z Gagarina niż centrum czy przyjaźń Zofiówka itd. sami nie macie co robić to się swoimi dziećmi zajmijcie zamiast siedzieć i hejtowac. Pani prezydent musiała coś pier…… Bo przecież pieniądze z dotacji gdzieś musiały się stracić tak? Najlepiej zrobić patrole z Gagarin. Sama niech tam siedzi już widzę jak pięknie prosperuje jej te pół miliona a dzieci mają normalne rodziny więc nie potrzebują terapii. Może lepiej plac zabaw orlik a nie wmawiać małym ludziom od początku że są patole

    1. Niby tak ale rodzice pilnują dzieci w piaskownicy na Gagarina i przy tym spożywają trunki wysoko % to jak można nazwać takie coś ? Patola ! Wejdź.do klatki wszędzie nalane, śmierdzi ostatnio ktoś tam nawet kamerę ukradł. Jak cos sie dostaje za darmo to się tego nie szanuje w Żorach postawili kontenery poza miastem i ludzi tam wysiedli. Chcesz.mieszkanie idź do pracy, zabierz kredyt tak jak większość i mieszkaj w centrum, nie chcesz iść do pracy, robić opłat to kontener w cisówce i se tam mieszkaj ! Przykład z ŻOR !

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?